Haberler

Trump, TRUTH Social İle Geri Geliyor

Birçok sosyal medyadan seçim öncesi kampanyaları sebebiyle hesapları kapatılan ve tekrar kabul edilmeyen eski ABD başkanı Trump, kendi sosyal ağını planlamaya başladığını duyurdu.

truth trump
Trurth Social

Sosyal platformların algı yönetimindeki gücünü yaşanan Cambridge Analytica vakasında gördük. Bu gücü olabildiğince kullanmak isteyen 75 yaşındaki eski başkan ve son seçim adayı Trump, sınırları fazla aşınca hem Facebook hem Twitter hesaplarının dondurulması ve devamında kalıcı olarak kapatılmasına sebep olmuştu. Bu durumu kabullenemeyen Trump, artık kendi sosyal ağını kuracağını duyurmuştu.

TRUTH Social adını verdiği uygulama, Trump Medya ve Teknoloji Grubu ile bu amaçla satın alınan bir şirketin birleşmesi aracılığıyla oluşturulacak. Trump yeni sosyal ağı için ilgili açıklama şunları paylaştı;

“Taliban’ın Twitter’da büyük bir varlık gösterdiği ama en sevdiğiniz Amerikan başkanının susturulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu kabul edilemez” dedi. Yeni uygulamanın herkese düşüncelerini özgürce paylaşma imkanı tanımak için kurulduğunu söyleyen Trump, “Yakında TRUTH Social’da düşüncelerimi açıklayacağım ve büyük teknoloji şirketlerine karşı savaşacağım için çok heyecanlıyım” dedi.

TRUTH Social uygulaması kademeli olarak kullanıma açılacak. Öncelikli olarak Aralık ayında davetli kullanılara tanıtımının yapılması ve 2022’nin ilk çeyreğinde ülke çapında kullanıcılarla buluşması planlanıyor.

2022 ara seçimler öncesi TRUTH Social uygulamasını yayına alacak olması seçime hazırlık yaptığının göstergesi söylenebilir.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.