Blog

Windows 10 1809 Kullanıcıları 1903 Güncelleme Uyarılarını Kapatabilirler

Windows 10 1809 kullanıcıları son zamanlarda 1903 güncelemesi için bilgilendirilmeye başlandı. Malum her şirketin yama ve yükseltme politikası farklı olduğu için bu geçişleri kendi politikalarına en uygun şekilde gerçekleştirmek için erteleme ihtiyacı duyabilirler. Bu noktada sürekil olarak gelen bu uyarılar can sıkıcı olabilir.

En basit yöntem ayarlar bölümünden istediğiniz tarihe kadar yamaları erteleyebilirsiniz.

Ancak bu sırada kritik güvenlik güncelleştirmesi ve benzeri yamaları almak isterseniz bu durumda bu bölümü kullanmak yerine aşağıdaki bölümü kullanabilirsiniz;

Burada feature update olarak temsil edilen özellik güncelleştirmesi içeren yamaların kaç gün erteleneceğini seçebiliyorsunuz.

Tabi ki bu tür iş ihtiyaçları genelde kurumsal firmalarda olduğu için tek tek bu ayarları yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle özellikle en son bahsettiğim ayarı 90 olarak olarak aşağıdaki GPO yolunuz izleyerek GPO uygulanan tüm makinelerde ayarlayabilirsiniz.

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update > Windows Update for Business

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.