Haberler

WhatsApp’ta Yeni Özellik; Para Transferi

WhatsApp, kullanıcıların birbirlerine para transferi yapmalarına imkan sağlayan özelliğini kullanıma sundu. Whatsapp’ın dijital ödeme seçeneği ile, WhatsApp sohbetinden ayrılmadan işleminizi gerçekleştirme imkanı sağlıyor.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in  Facebook hesabı üstünden Brezilya’da yaşayan kişilerin WhatsApp’tan para gönderip alabileceğini duyurdu. İlk olarak 2018’de Hindistan’da denenmeye başlanan özellik Facebook Pay üzerinden kullanılabilmekte. 

Yapılan açıklamaya göre, söz konusu bireysel kullanıcılar için ücretsiz olacakken, işletmelere ödeme almak için bir ücret talep edilecek.

Yeni Özellikler

  • WhatsApp bir süredir çoklu cihaz desteği özelliğini test ediyor. Söz konusu özelliğin aktif hale getirilmesinin ardından WhatsApp iki farklı cihazdan aynı anda kullanılabilecek. Beta sürümünde yer alan bilgilere bakıldığında WhatsApp Snapchat’te olduğu gibi yok olan mesajlar özelliğini önümüzdeki dönemde kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. 
  • Expiring Messeges (Süresi dolan mesajlar) olarak adlandırılan özellik kapsamında kullanıcılar gönderdikleri mesajların otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek. Beta sürümünde yer alan bilgiye göre kullanıcılar 1 gün 1 hafta 1 ay gibi opsiyonlar arasında bir seçim yapma imkanına sahip olacak. 
  • Hem iOS hem de Android için geliştirilen yeni WhatsApp sürümünde ortaya çıkan bir başka özellik ise mesaj arama özelliğininin kullanıma sunulması. Yeni WhatsApp özelliği ile birlikte kullanıcılar, zaman aralığına göre mesaj arama işlemi yapabilecek. 
  • Yeni depolama özelliği ile birlikte kaydedilmiş medya dosyalarının telefonda toplam ne kadar yer kapladığını kontrol edebilecek. 
  • WhatsApp’ın depolanan mesajları silme konusunda da bir geliştirme üzerinde çalıştığı biliniyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.