Anasayfa » Whatsapp: Veri Paylaşımı Kuralımız Değişmedi

Share This Post

Haberler

Whatsapp: Veri Paylaşımı Kuralımız Değişmedi

Whatsapp şefi Will Cathcart Twitter üzerinden yaptığı açıklamada veri paylaşımı kuralının değişmediğini açıkladı.

Will Cathcart yaptığı açıklamada; uçtan uça şifreleme sisteminin devam ettiğini ve özel sohbetlerin kesinlikle görünmediğini ifade etti. Facebook dahil hiç bir iştirak şirketin bu verilere erişemediğini söyleyen Cathcart, güncellemenin asıl amacının şeffaflığın daha da arttırılarak, işletmeler ve müşteriler arasındaki iletişime yardımcı olması adına yapıldığını belirtti.

Ancak Will Chartcart asıl tartışma konusu olan veri paylaşmayı istemeyenler için herhangi bir seçenek sunulmaması konusunu cevapsız bıraktı. Eğer Whatsapp kullanmaya devam etmek istiyorsanız Facebook’a veri gönderimini içeren bildirimi kabul etmeniz gerekiyor.

Önceki sözleşmelerde kullanıcılar 30 gün içerisinde kullanıcı verileri paylaşma seçeneğini pasif hale getirebiliyorken, yeni sözleşmede böyle bir seçeneğin olmaması tepkilere yol açtı.


Kaynak: twitter

Son Haberler

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>