Haberler

WhatsApp, Tepkiler Üzerine Geri Adım Attı

Habere düzeltme gelmiştir. Kaynak eski olduğu için güncel bilgiye aşağıdaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Whatsapp: Veri Paylaşımı Kuralımız Değişmedi – ÇözümPark (cozumpark.com)

Facebook bünyesinde bulunan WhatsApp mesajlaşma platformu dünya çapında 1,5 milyar aktif kullanıcısı ile sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında bulunuyor.

WhatsApp bu kadar büyük kullanıcı kitlesine sahip olmasına rağmen beklenen gelirleri bir türlü sağlayamadı. Son olarak WhatsApp reklam özelliğini devreye almaya çalışıyordu. Ancak gelen tepkiler üzerine şuan için bunu projeyi rafa kaldırmış gözüküyor.

Aslında WhatsApp ilk olarak ücretli bir platform olarak hayatına başlamış ancak 2014 yılında 22 milyar dolar karşılığında Facebook tarafından satın alınınınca ücretsiz hale getirilmişti.

Facebook, WhatsApp üzerinden para kazanmaya kararlı. Gelen haberlere göre yeni bir proje üzerinde çalışılıyor. platform şirketlerin WhatsApp kullanıcıları ile iletişime geçmelerini sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

WhatsApp Alışveriş Dönemini Resmen Başlattı!

Bu özellik hayata geçtiğinde şirketlerden ücret talep edilecek. Ancak şuanda bu özelliğin ne zaman geleceği ne kadar ücret talep edileceği gibi bilgiler bilinmiyor.

Haber ile ilgili güncellemer devam edecek..

Kaynak1: https://www.cnnturk.com/teknoloji/whatsapp-tepki-ceken-ozelligi-icin-geri-adim-atti

13 Yorum

 1. Merhaba,
  Haber linkinizin tarihi 17.01.2020, çok eski bir haber.
  Kontrol etmenizde fayda var.

 2. CNN Türk’ünde kaynağı güvenilir değil ve resmi bir açıklama yok.
  Kaynağınızda söyle söylenmiş :
  “Ancak Wall Street Journal’ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, WhatsApp’ı bünyesinde bulunduran Facebook bu projeyi geçici süreyle durdurma kararı aldı.”

 3. Hocam selam, Whatsapp’a devamlılığı gizlemeyeceğinizden tabii ki eminim. Başlığın değişmesi güvenirliği sağlamanın yararına olacaktır. Google’da whatsapp geri adım attı yazınca direk çözümpark başlığı çıkıyor. Böyle olunca da bazen içeriğe bakma gereği duyulmuyor da.

 4. Bu güveninirlik bizim için ise sorun yok, sonuçta her haber kaynağı bu tür hatalı haber yayınlayabilir. Koca CNN yayınlamış, bizim yayınlamamız bence sorun değil. Ne yazık ki bu çağda bazen bazı bilgiler çok hızlı duyuruluyor ve hatalar olabilir. Hatta tam tersi kalsın ki habere girenler ilk satırdaki güncelleme ile bunu doğru olmadığını da öğrenmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.