Haberler

F5, Bulut Güvenlik Yazılımı Üreticisi Olan Volterra’yı 500 Milyon Dolara Bünyesine Katıyor

Çoklu bulut güvenlik yazılımı üreticisi olan Volterra’nın VoltMesh yazılımı, API’leri farklı sağlayıcılar arasında soyutlayarak bulut sağlayıcıları arasında geçişi hızlandırmaya olanak sağlıyor

Uygulama güvenliği öncüsü F5 geçtiğimiz günlerde, dağıtılmış çoklu bulut uygulama güvenliği ve yük dengeleme yazılımı üreticisi olan Santa Clara, California merkezli Volterra’yı satın almak için yarım milyar dolar harcayacağını açıkladı.

Şirket ayrıca Ekim ayında kendi uzmanlarının yapmış olduğu 2021 ilk çeyrek gelir tahminlerinin üstünde bir Aralık geliri de açıkladı.

F5 hisseleri bu açıklamalar ile birlikte, geç işlemlerde % 3 artarak 186.02 $ ‘a (1371 tl) yükseldi.

F5 firmasının CEO’su François Locoh-Donou konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Mevcut uç çözümler, günümüzün kurumsal müşterileri için yetersiz kalıyor. Yalnızca uygulamaları oluşturma, çalıştırma ve güvenlik altına almanın ağırlığını sürdürmeye çalışan kapalı uç sistemlerden kurtulmanın zamanı geldi. F5’in yazılım dönüşümünün başarısı, bizi Edge 2.0’ın potansiyelini ortaya koyacak ve rekabetçi konumumuzu yeniden tanımlayacak bir konuma getirdi.”

F5’in bünyesine katacağı Volterra’nın VoltMesh yazılımı, API’leri farklı sağlayıcılar arasında soyutlayarak bulut sağlayıcıları arasında geçişi hızlandırmaya olanak sağlıyor.

Daha fazla ayrıntıya F5’in blog gönderisinde ve Volterra’nın blog gönderisinden ulaşabilirsiniz.

Şirket, Volterra’nın CEO’su ve kurucusu olan Ankur Singla’nın F5’te “kilit yönetici rollerinde” kalacağını söyledi.

F5, “yaklaşık 440 milyon dolar nakit” artı “ertelenmiş bedel olarak yaklaşık 60 milyon dolar harcayacağını bunun yanında kuruculara ve çalışanlara teşvik tazminatı” harcamaları yapacağını açıkladı.

F5, ekonomik tahminlerin de üzerine çıktı

F5, Aralık çeyreğinin geliri için tahminini 623 milyon dolar ‘dan 626 milyon dolara’ a yükseltti. Ekim ayında şirketin yaptığı Aralık ayının gelir tahmini 595 milyon dolar ile 615 milyon dolar arasındaydı. Wall street uzmanlarının şirketin aynı dönemi için yapmış oldukları gelir tahmini ise 605 milyon dolar. F5 hem kendi, hem de piyasanın tahminlerinin üzerine çıkarak yatırımcısını da memnun etti.

F5 ayrıca, 2021 ve 2022 mali yılı büyümesine ilişkin tahminini de yükseltti ve bunu “Ufuk 2” olarak isimlendirdi. Şimdi, 2021 ve 2022 büyümesi, bileşik yıllık bazda % 7 ila % 8 arasında, önceki tahmin ise % 6 ila% 7’lik bir aralıktaydı.

CEO Locoh-Donou yeni tahminler ile ilgili şunları söyledi: “Sistem işimizdeki direncimizin yanı sıra devam eden güçlü yazılım talebiyle desteklenen yaklaşık %10’luk gelir artışı ile dönüşümümüze başladığımızdan beri en iyi üç aylık sonuçlarımızı sunma yolunda ilerliyoruz.”

F5 ayrıca önümüzdeki iki yıl içinde 1 milyar dolar değerinde hisse geri alımları yapma taahhüdünü de yineledi. Bu, şirketin piyasa değerinin neredeyse yüzde onuna tekabül ediyor.

Kaynak: zdnet.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Citrix Güvenlik Güncellemeleri Yayınladı
ArcSight’ta RCE Zafiyeti Keşfedildi
Trump’un Eski Siber Güvenlik Yöneticisi Solarwinds Tarafından İşe Alındı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.