Haberler

WhatsApp Tepkilere Rağmen Büyümeye Devam Ediyor

Whatsapp’ın 2021’e iyi başlamadığını söylersek yalan olmaz. Yeni yılın daha ilk haftasında planlı gizlilik politikası güncellemesiyle yüzlerce hatta binlerce kullanıcısı kızdırdı. Tepkiler hızla büyüdü ve milyonlarca insan, bazı yüksek profil sahibi insanlar da dahil, Signal ya da Telegram gibi alternatif rakipleri göz önünde bulundurmaya başladı.

Bazı hükümetler bile endişlerini dile getirdiler. Bunlardan Hindistan Whatsapp’ın en büyük kullanıcı marketini oluşturuyor. Tepkiler Whatsapp’ı bir takım netleştirici açıklamalar ve teminatlar yayınlamaya zorladı. Aynı zamanda planlanmış politika güncellemesini üç ay kadar ileri ittiler. Şimdi politikanın devreye gireceği 15 mayıs son gününe bir hafta kala, tüm bu dünya çapındaki tepkinin Whatsapp’a olan etkisi açığa çıktı: Hiç

Bir Whatsapp sözcüsünün TechCrunch’a yaptığı açıklamaya göre kullanıcıların büyük çoğunluğu Whatsap’’ın güncelleme isteğini kabul etmiş durumda. Ve uygulama büyümeye de devam ediyor. Fakat açıklamayı yapan Whatsapp sözcüsü net rakamları paylaşmıyor. Firma aynı zamanda planlanmış güncellemeyi kaç kişiye haber verdiğinin rakamlarını da açıklamıyor.

Whatsapp geçtiğimiz ayları kullanıcılara planlanmış şartları kabul etmeleri ya da etmemeleri durumunda neler olacağını açıklamakla geçirdi. Yeni şartları kabul etmeyen kullanıcılar 15 mayıs itibariyle hesaplarına ulaşımı kaybetmeyecek. Ama belirsiz bir kaç hafta sonra bu kullanıcılar bazı çekirdek Whatsapp fonksiyonlarını kaybetmeye başlayacak. Bu uygulama, şartları reddeden tüm kullanıcılar için aynı anda gerçekleşmeyecek. Whatsapp aynı zamanda bu kullanıcılara ilerleyen haftalarda hatırlatıcılar göndermeye devam edecek.

Whatsapp’ın bazı gizlilik politikaları 2016’dan beri Facebook ile telefon numaraları ve cihaz bilgileri gibi ayrıntıları paylaşma iznine sahip.

Yeni şartlar Facebook ve Whatsapp’ın ödeme ve para iletimi bilgilerini de aralarında paylaşabilmelerini sağlayacak.

Kaynak: techcrunch.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.