Haberler

Dell’de Project APEX Dönemi Başladı, Equinix Ortaklığı Duyuruldu

Dell yaptığı açıklamada Project APEX’in başladığını duyurdu.

Peki nedir bu Project APEX ?

Artık zaman bulut bilişim zamanı, en büyüğünden en küçüğüne şirketler ve kurumlar artık donanım yatırımı yapmak istemiyor. Bunun nedeni teknolojinin çok hzılı gelişmesi, verinin büyümesi, bu büyüyen verinin depolanması, güvenliğinin sağlanması, hizmet olarak müşterilere ve kullanıcılara sunulması için tüm alt yapının güncel, sağlıklı ve çalışır vaziyette tutulması için ortaya çıkan bakım ve yeni satın alma maliyetleri.

Bir diğer büyük sorun on-premise sistemleri yönetme zorlukları. Teknik personel eksikleri veya gerekli deneyime ve bilgisye sahip olmayan teknik personeller.

APEX, kuruluşlara ihtiyaçlarını en iyi karşılayan teknoloji hizmetlerini seçme esnekliği sunuyor. Altyapıyı Dell ve iş ortakları tasarlıyor,yönetiyor. Kuruluşlar, APEX BT kaynaklarını 14 gün içinde kullanıma alabiliyor ve APEX boyutunu beş gün gibi kısa bir sürede genişletebiliyor. Müşteriler APEX çözümlerini tek bir yerden takip edebiliyor ve yönetebiliyor.

Dell Technologies iş pazarlamasının kıdemli başkan yardımcısı Sam Grocott ” APEX Projesi, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza kolay kullanılabilir servis ve bulut deneyimi sunma stratejimizdir” diyor.

Grocoot, 2024 yılına kadar altyapıların yüzde 75’inden fazlasının ve tüm veri merkezi altyapısının kabaca yüzde 50’sinin hizmet olarak sunulacak ve kullanılacak diyor.

Dell Technologies APEX CMO’su ve Lider Yardımcısı Allison Dew, “Müşterilerin, öğrencilerin, hastaların ve işletmelerin daha da artan taleplerini karşılamak için yapılan inovasyonlar her geçen gün daha da hızlanıyor. Bu, daha çevik ve kolay bir teknoloji yaklaşımına olan muhtaçlığı artırıyor. APEX bu gereksinimi karşılıyor. Başkan BT portföyümüz, onlarca yıllık bilgi merkezi hizmetleri tecrübemiz, eşsiz global tedarik zincirimiz ve iş ortağı ağımızla eşsiz bir tecrübe sunuyoruz. Hizmet olarak sunulan öteki hiçbir portföy bizim sunduğumuz özellikleri sunacak kapasitede değil dedi.

APEX projesi üç hizmet sunacak. Bunlar :

  • APEX Veri Depolama Hizmetleri – Bu hizmet bulut üzerinden sağlanıyor. Bir yıllık veya üç yıllık abonelikler ile sunuluyor ve 50 terabayttan ile başlayıp ölçeklenebiliyor.
  • APEX Bulut Hizmetleri – Burada iki hizmet karşımıza çıkıyor. APEX Hibrit Bulut ve APEX Özel Bulut. Yine burada abonelik sistemi karşımıza çıkıyor. Verilen hizmetler içerisinde yapay zeka ve masaüstü sanllaştırma öne çıkan hizmetlerden.
  • APEX Özel Çözümleri – Bu model APEX Flex olarak geçiyor ve genel olarak kullandığın kadar öde modeli.

APEX Konsol

Tüm hizmetlerinizi tek merkezden yönetin. Aldığınız tüm hizmetleri Apex Konsol sayesinde tek merkezden yönetebilir, analiz edebilir ve mönitörize edebilirsiniz.

Veri Merkezi olarak Equinix

Dell veri merkezi olarak Equinix ile anlaşma yaptığını duyurdu. Equinix’in Dünya genelinde 220 fazla veri merkezi var, Dell müşterileri isterlerse tüm alt yapıyı burada kurdurup aylık tek fatura şeklinde ödeme yaparak sistemlerini kullanabilecekler.

Sam Grocott son olarak “Yeni Dell’i yaratıyoruz”. Dell olarak gelecekteki tüm Servis olarak tekliflerimiz APEX markalı olacak. Müşteriler sadece ne istediklerini söylerler ve gerisini Dell olarak biz hallederiz. Bu gereksinimleri karşılamak için doğru teknoloji ve hizmetleri tek bir abonelikte paketliyoruz. Ve müşterinin ihtiyaç duyduğu her şeyi tek bir teknoloji altında sunmak istiyoruz.” diyor.

Dell müşterilerine Bulut geçişinde eşsiz ve sorunsuz bir çözüm sunmayı hedefliyor. Ve geçişin sonunda kolay yönetim ve kullanım, kullandığın kadar öde modeli sunuyor.

Hangi Hizmet Nerede Hizmete Sunuldu ?

  • Dell Technologies Cloud Console, şu anda sadece ABD’de ön izlenime sunulmuş durumda.
  • Dell Technologies Storage as-a-Service, 2021’in ilk yarısında ABD’de hizmet vermeye başlayacak.
  • Dell Technologies Cloud Platform – Şuanda ABD, İngilitere, Fransa ve Almayada hizmet veriyor.
  • Dell Technologies Cloud PowerProtect – ABD, Almanya ve İngiltere’de hizmet veriyor.
  • Flex On Demand Kuzey Amerika’da, Latin Amerika’da ve Asya-Pasifik bölgesindeki ülkelerde hizmet vermekte.

Kaynak: itworldcanada.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.