Haberler

WhatsApp Bağlantı Sorunları Yaşıyor

WhatsApp, mesajlaşma platformuna bağlanma sorunlarından ve hala bağlı olmasına rağmen mesaj gönderememekten bahseden kullanıcı raporlarına göre bağlantı sorunları yaşıyor.

Kimi kullanıcılar, uygulamanın sürekli bir “Bağlanıyor…” mesajı göstermesi ile birlikte WhatsApp servislerine erişemediklerini bildirdiler.

Kimi kullanıcılar ise, uygulamaları hala mesajlaşma platformunun sunucularına bağlı olmasına rağmen artık mesaj gönderemediklerini belirttiler.

Teknoloji basını tarafından gerçekleştirilen testlerde, masaüstü ve mobil uygulamaların hala çalıştığını tespit edildi. Bu da kesintinin yerel olduğunu ve şirketin dünya çapındaki hizmetlerini etkilemediğini göstermekte.

Kesintilerin izlenebildiği bir web sitesi olan DownDetector, etkilenen WhatsApp kullanıcılarının Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Asya’dan aynı sorunları bildirdiğini ve 16:15 EST civarında akışa başlayan binlerce kullanıcı raporunun olduğunu açıkladı.

Şirket Twitter’da, kesintiyi kabul eden ve mühendislerinin devam eden sorunları çözmek için çalıştıklarını belirten bir mesaj yayınladı.

WhatsApp bugün erken saatlerde atmış olduğu tweet’te “Şu anda WhatsApp’ı kullanırken bazı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz.”

“Farkındayız ve işlerin tekrar sorunsuz yürümesi için çalışıyoruz. Bu süreçte sizi bilgilendireceğiz ve sabrınız için teşekkür ederiz.”

WhatsApp

Sohbet uygulaması Ekim ayının başlarında, bir BGP yönlendirme sorununun ardından Facebook ve Instagram ile birlikte dünya çapında beş saatlik bir kesinti yaşamıştı.

Facebook daha sonra kesintinin, tüm hizmetleri durma noktasına getiren bazı omurga yönlendiricilerinde yapılan hatalı yapılandırma değişikliklerinden kaynaklandığını açıklamıştı.

Şirket sorunun ilerleyen saatlerinde yeni bir güncelleme paylaşarak mühendislerinin sorunu giderdiğini ve kullanıcıların tekrardan sohbetlerine dönebileceklerini belirtti.

Kaynak: WhatsApp is currently down with users reporting connection issues

Diğer Haberler

Synology, Netatalk Zafiyeti İçin Kullanıcılarını Uyardı
DJI, Rusya ve Ukrayna’daki Operasyonlarını Durdurdu
QNAP, Kullanıcılarına Kritik Uyarıda Bulundu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu