Haberler

Whatsapp Avatar Yeniliği Tekrardan Gündeme Geliyor

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından Whatsapp, avatar özelliklerini tekrardan gündeme getirdi. Kullanıcılarına daha hareketli bir etki yaratmak isteyen sistem bu sefer avatarları üyelerin istediğine göre sunarken görüntülü konuşmalarda da kullanmalarına izin verecek.

Whatsapp, mobil ve masaüstü şekilde kesintisiz kullanma hakkına sahip olduğumuz uygulamalardan bir tanesidir. Uygulama dilediğiniz şekilde mesajlaşma hakkını sunarken görüntülü ve sesli konuşmayı da ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmakta. Devamlı güncellemeler getiren şirket, bu sefer bambaşka yeniliklerle gündeme tekrardan geliyor. Güncelleme içerisinde avatarları kullanıma sunması ve direkt olarak paylaşıma açılabileceği konu oldu.

Sosyal medya uygulamaları içerisinde pek çok platform kendi avatar uygulamasını üretmiş durumda. Özellikle bu hususta çalışmalarını yürüten Meta, Snapchat ve Apple kullanıcılarına anlık ve ücretsiz olarak kullanım izni sunuyor. Böyle bir seçeneğin bulunması ise bütün üyelerin de hoşuna gitmekte. Whatsapp’ta bu yolun izini sürerek uygulama deneyimini üst seviyelere çıkarma peşinde. Yeni duyurulan Whatsapp Beta güncellemesinde Avatarlar ön plana çıkarken farklı yeniliklerinde geleceği düşünülüyor.

Avatarlar Görüntülü Aramalarda da Kullanılabilecek

Whatsapp, getirdiği yenilikler açısından her zaman kullanıcılarının fikirlerine önem veren bir şirket olmuştur. Bünyesinde barındırdığı farklı özellikler genellikle herkesin hoşuna giderek hızlı mesajlaşma sistemi olmasını ön plana çıkarıyor. Android olarak en fazla tercih edilme unvanını da elinde tutan uygulama, bu sefer avatar seçeneğiyle herkese bambaşka bir deneyim yaratacak.

Kullanım biçimi basit ve etkin bir yapıya sahip olan Whatsapp, avatar özelliğini bu sefer görüntü kameralarda yayınlayacak. Bu özellik kullanımı herhangi bir kişiyle görüntülü konuşma içerisindeyseniz direkt olarak yan tarafta bulunan tuşlardan avatar kişiliğinize geçmenizi sağlayacak. Bununla birlikte görüşmelerinizi daha eğlenceli hale getirebilir, deneyiminizi de artırabilirsiniz. Şu anlık deneme aşamasında olan bu sürüm, Whatsapp kullanıcılarını şimdiden heyecanlandırmış durumda.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.