Haberler

Meta, Facebook NFT Projesini Aktif Hale Getiriyor

Meta, metaverse dünyası için yaptığı yeniliklerle son zamanlarda oldukça gündem olmuş durumda. Bünyesinde barındırdığı Facebook için harekete geçen şirket, NFT projelerini sosyal medya içeriğinde de barındırmaya başlayacak.

NFT projeleri geniş çaplı ve büyük bir sektör haline gelmişken Meta bu alanı sosyal medya uygulamalarına da sokmak istediğini açıkladı. Öncelik olarak İnstagram duyurusunun yapılması ve ardından da Facebook için gelmesi pek de sürpriz olmadı. Açıklama içerisinde gelecek zamanlarda NFT’leri sunabileceğinizi söylenirken farklı özelliklerinde geleceği duyuruldu. Facebook NFT konusunda bütün kullanıcılarına daha kolay bir ilgi alanı yaratarak herkesin projelerini duyurmasına da yardımcı olacak.  

Bilindiği üzere sosyal medya ağları tüm Dünya’da en etkin hale gelmiş durumda. İnsanlar gün içerisinde saatlerini burada harcarken farklı, eğlenceli ve güzel görünümlü temalar arayabiliyorlar. Özellikle kullanım açısından en büyük olan İnstagram ve Facebook, yüz binlerce kişiye ev sahipliği yapmakta. Meta bu konuda kullanıcıların ilgilerini çekebilmeyi sürekli sağlarken yeni bir seçenek daha getireceğini duyurdu. Önceliğini NFT’lere veren şirket, Facebook üzerinde sahip olduğunuz NFT projelerini yayınlayabileceğinizi açıkladı.

Facebook NFT Güncellemesi Yakın Zamanda Geliyor

Uzun zamandır yaptığı yatırımlarla gündeme gelen Mark Zuckerberg, Meta için dev projeler üretiyor. Çalışmalarını genellikle metaverse üzerine kuran şirket, Facebook ve İnstagram için de harekete geçmiş durumda. Yeni getirilen özellik şu anda sadece ABD üzerindeki belirli NFT sanatçıları adına NFT yayınları yapabilmeye kurulu. Gelecek zamanlarda ise bu herkesin kullanımına açılarak daha basitleştirilmiş bir hal alacağa benziyor. Zuckerberg, Facebook NFT ile birlikte sosyal medya ağlarının yeni bir başlangıç yapabileceğini de düşünmekte.

Konuyla ilgili konuşmasını yapan Meta sözcüsü, güncellemenin nasıl ilerleyeceğini açıklarken sosyal medya üzerindeki etkinin de artacağını söylüyor. NFT pazarının özellikle büyük bir alana yayılmış olması kullanıcıları da çokça ilgilendirmeye başladı. Kendi projelerini üreten insanlar yalnızca belirli yerlerden sunum yapabilirken bu güncelleme sayesinde Facebook ile de yayım yapabilecek. Üstelik geçmiş duyurulardan olan İnstagram NFT özelliği de yakın zamanda yayına alınarak herkese açık şekilde sunulacak.   

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.