Haberler

Volkswagen ID.3 İle Ödül Toplama Devam Ediyor

Volkswagen, tam elektrikli ürettiği ID.3 ile ödül toplamaya devam ediyor. Alman otomobil devinin resmi Twitter haber kanalından paylaştığı habere göre PLUS X AWARD, aralarında Mercedes ve Porsche markalarının da bulunduğu katılımcılar arasında “2020 Yılın En İyi Ürünü” ödülünü VW’in tam elektrikli aracı ID.3 ve yeni nesil Golf 8’e layık gördü.

ID.3 modeli ödülleri topluyor

Vw, ürettiği ID.3 konsept modeli ID. Space Vizzion, Automotive Brand Contest tarafından düzenlenen yarışmada 2 tasarım ödülü birden kazanmıştı. Bu ödül ile VW’in yeni nesil aracı 2020 yılı içerisinde 3. ödülünü almış oldu.

ID.3, tam sarj ile 420 km kadar menzile sahip 3 farklı modele sahip. İçerde 10″ büyüklüğünde dokunmatik ekrana sahip araç, kapsamlı yol asistanı, yapay zeka ile gelişmiş yol yardımı ve 160.000 km yada 8 yıl pil garantisi sunuyor. Elektrikli araç pazarının bu kadar hızlı büyümesiyle en önemli parçası olan bataryaların zamanla daha fazla menzile ulaşacağı kesin. Ayrıca park halinde araç kolaylıkla sarj edilebilmesi için evde sarj istasyon imkanı sunuyor.

vw id.3 elektrikli aracı dünya çapında beğeni toplamaya devam ediyor.
VW ID.3 ile birçok ödülü toplamaya devam ediyor.

Büyük oyuncular elektrikli araçlara odaklandı

Sektörün büyük oyuncuları, gelişen teknoloji ve değişen çevre şartlarını göz önüne alarak elektrikli araç üretimine odaklanıp, yeni nesil araçlarının tamamiyle elektrikli olmasını hedefliyorlar. Hatırlanacağı üzere, Amerika’daki egzos emisyonundaki manipülasyonu ile ciddi yaptırımlara maruz kalan VW, gelecek için hızla ilerleyen elektrikli araç sektörüne aldığı ödüller ile selam çakmaya başladı.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu