Haberler

Ücretsiz Azure Eğitimleri

Pluralsight, Microsoft ile yaptığı iş birliği neticesinde Azure sertifikasyonlarına dair tüm eğitimleri ücretsiz halde erişime sunuyor.

Bugün kullanılan teknoloji altyapılarının cloud platformuna geçişine şahitlik etmekteyiz. Cloud platformları, teknolojik çalışmaları ve gelişim süreçlerini hızlandırarak dolaylı bir şekilde yakın geleceğin temelini oluşturmakta. Birçok bilişim sektörü çalışanı bu dönüşümün farkında olmasına rağmen gerek şirket politikaları gerekse altyapı gereksinimleri nedeniyle henüz on-premise yapılardan başını kaldırabilmiş değil. İşletmeler daha çok SaaS uygulamalar ile cloud hizmeti kullanmakta. Bu da sektör çalışanlarının cloud platformlarına yoğunlaşması, gerekli eğitim ve tecrübe şansını bulmalarını zorlaştırıyor.

Bu noktada sektörün dönüşümünü ve sektör çalışanlarının pozisyonunu bizden daha iyi analiz eden her zamanki gibi Microsoft oluyor. Microsoft, Azure platformunu geliştirmek kadar bu platformu kullanacak nitelikli sektör çalışanını yetiştirmek için de bir hayli efor sarf etmekte. Pandemi süreci başta olmak üzere son dönemlerde online eğitim ve sertifika fırsatlarını oldukça ulaşılabilir ve düşük maliyetlere sunmakta. Hatta bazen bu fırsatlara ücret bile ödemeniz gerekmiyor. İşte bunların en güncel ve kapsamlılarından birisi de Pluralsight iş birliği ile ücretsiz olarak erişime sunduğu Azure sertifikasyon eğitimleri.

Microsoft’un Cloud mühendisleri tarafından hazırlanan 500 saatin üzerinde 250’den fazla kursa 5 yıl boyunca hiçbir ücret ödemeden erişebileceksiniz. Terimlerin sözlü ve görsel anlatımı ardından mutlaka bir demo ile pekiştirildiği kurslar, başlangıç seviyesinde Azure öğrenmek veya bildiklerinizi pekiştirmek istiyorsanız gerçekten bulunmaz bir fırsat. Eğitimlerin tamamı İngilizce fakat Türkçe’de dahil olmak üzere birçok altyazı seçeneği sunulmakta.

Ücretsiz kurslara erişmek için buraya tıklayabilirsiniz. Eğer bir Pluralsight hesabınız yoksa ücretsiz oluşturabilir ve aşağıdaki sertifikasını almak istediğiniz rollerden birini seçerek kursa başlayabilirsiniz.

Ayrıca kurslara başlamadan önce konuya dair birikiminizi ölçebileceğiniz bir dizi test çözebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu