Haberler

Vodafone Rotasyon Yaptı, CEO’lar Değişti

Vodafone Türkiye CEO görevine Kasım 2020 itibariyle 2018 yılından bu yana Vodafone Mısır CEO’su Alex Froment-Curtil atandı.

Vodafone Alex Froment-Curtil
Vodafone Ceo’su Alex Froment-Curtil

Alex Froment-Curtil, Vodafone Türkiye CEO görevini 1 Kasım 2020’den sonra 2016’dan beri CEO olan Colman Deegan’dan devralacak. Görevi devreden Türkiye CEO’su Colman Deegan ise görevini Vodafone İspanya CEO’su olarak devam ettirecek.

Kısaca Alex Froment-Curtil hakkında

Vodafone Grubu’nda 2003’ten bu yana, Vodafone Malta ve Vodafone Macaristan’da üst düzey rollerde yer aldı. İlk olarak 2016-2018 yılları arasında Vodafone Macaristan CEO’luğu görevini devraldı. Devamında ise Vodafone Mısır’ın CEO’su olarak görevine devam etti.

Mısır’da bulunduğu süreçte, finansal hizmetler ve sağlık alanlarında Vodafone dijital çözümlerini pazara sunan ve Vodafone Mısır’ın operasyonları ile müşteri hizmetlerinin dijitalleşmesi süreçlerine başarılı bir şekilde önderlik etti.

Ayrıca Alex Froment-Curtil’in liderliğinde Vodafone Mısır, “En İyi İşveren” ödülüne layık görüldü.

Vodafone Türkiye için çok mutluyum

Alex Froment-Curtil, yeni görevi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye’deki yatırımlarının 15. yılını kutlayacak Vodafone Türkiye’ye katılmaktan ötürü çok mutluyum. Vodafone Türkiye’nin yıllar boyunca imza attığı büyük başarılar ve son dönemde teknoloji iletişim şirketi olma yolunda gerçekleştirdiği önemli dönüşüm ile beraber, topluma sunduğu kritik dijital hizmetlerle herkes için kesintisiz iletişim sağlamada merkezi bir role sahip bulunmaktadır.”

Kaynak

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu