Haberler

Google Pixel 4a 5G’yi Resmi Olarak Duyurdu

Google Launch Night In etkinliğinde, bir önceki ayın bütçe telefonu (tabii ki yurt dışında) Pixel 4a’nın gelişmiş bir versiyonu olan Pixel 4a 5G’yi açığa çıkardı. Henüz çıkış tarihini duyurmuş olmasa da  telefon şu an ön siparişe açık.

Adının da belirttiği gibi Pixel 4a ile 4a 5G arasındaki en büyük fark, sonraki modelin 5G desteği ama tek fark bu değil. Pixel 4a 5G, 4a’dan daha büyük bir ekrana sahip. Beraberinde daha iyi bir bataryayla geliyor. Extreme Battery Saver fonksiyonu ile de 48 saate kadar dayanabiliyor. Öncülünden biraz daha iyi bir işlemci olan Snapdragon 765G’ye ve ultra geniş açılı bir arka kameraya sahip. Günümüzde gittikçe daha az rastladığımız 3.5 mm’lik bir kulaklık girişi de telefonla gelen özelliklerden. 6.2” ile hem 4a hem de 5 modellerinden biraz daha geniş ki 4a modeli 5.81” iken 5 modeli 6.0” boyutlarında. Siyah ve beyaza yakın renklerde satışa sunulacak. 6gb ram hafızası ile 4a modeline olan yakınlığı 5 modeline olduğundan daha fazla.

Etkinlik boyunca gösterilen her şey gibi 4a 5G de programın öncesinde sızdırılmıştı ve Google da zaten 4a 5G ve Pixel 5 modellerinin varlığını ağustos ayında onaylamıştı. Dedikodusu yapılan 499 dolar fiyatı da onaylandı ve bu da 4a 5G’yi öncülü 4a’dan 150 dolar daha pahalı yapıyor.

Sunum sırasında 4a ile 5 arasında karşılaştırmalar yapıldı ve ikisinin de aynı kamera sistemine sahip oldukları belirtildi. İki modele de Pixel 5G olarak hitap edildi ve Google Duo ile Stadia’nın bu telefonlarda ne kadar iyi çalışacağı vurgusu yapıldı.

Maalesef 4a 5G’nin Pixel 5’den eksik bir unsuru olarak, 4a 5G kablosuz şarj fonksiyonu içermeyecek.

Google’a göre telefon 15 ekimde Japonya satılmaya başlanacak, dünya çapında satışın ise kasım ayında başlaması planlanıyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.