Haberler

VMware, Yeni CEO’sunun Raghu Raghuram Olacağını Açıkladı

Sanallaştırma teknolojileri devi, Ocak ayında Pat Gelsinger’ın ayrılmasından bu yana CEO adaylarını inceliyordu.

VMware, ürün ve bulut hizmetlerinin mevcut baş işletme sorumlusu Raghu Raghuram’ın 1 Haziran’dan itibaren yeni CEO olarak görev yapacağını açıkladı. Sanallaştırma şirketi, Ocak ayında Pat Gelsinger’in görevi bırakmasından bu yana CEO adaylarını inceliyordu.

VMware ayrıca şu anda müşteri operasyonlarının COO’su olan Sanjay Poonen’in şirkette geçirdiği 7 yılın ardından VMware’den ayrılmaya karar verdiğini açıkladı.

VMware
Yeni CEO Raghu Raghuram

Yönetici değişiklikleri, VMware ve ana şirket olan Dell Technologies’in iki bağımsız şirkete bölünme sürecine başlamasıyla geldi. Uzun süredir söylentilere konu olan bölünme, Nisan ayında Dell Technologies tarafından resmen duyuruldu.

CEO atamasına dair ise VMware başkanı ve Dell CEO’su Micheal Dell, Raghuram’ın çoklu bulut dünyasında “VMware’in geleceğini tasarlamak” için iyi bir konuma sahip olduğunu söyledi.

Dell, “Raghu’nun VMware’de CEO rolüne adım atması beni heyecanlandırıyor,” dedi. Ayrıca, “Kariyeri boyunca, dürüstlük ve inançla liderlik etti ve VMware’in başarısında etkili bir rol oynadı,” ifadelerini kullandı.

Şirket, 2022 ilk çeyrek gelirlerinde %9,5 artış bekliyor

VMware ayrıca 2022 mali yılı için beklenen ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket, ilk çeyrek gelirinin hisse başına 1,76 dolar GAAP dışı net gelirle, bir önceki çeyreğe göre % 9,5 artışla 2,994 milyar dolar olmasını bekliyor. Ek olarak, abonelik, SaaS ve lisans gelirinin ise toplam 1.387 milyar dolar olması beklenmekte.

Firmanın, Dell Technologies’den ayrılmasının ardındaki mantık ise her şirkete daha stratejik esneklik kazandırmak ve sermaye yapısı verimliliğini arttırmak, VMware’in kredi notunu korumak ve Dell’in değerini yükseltmek olarak değerlendiriliyor. Dell, borcunu kapatmak için 9.3 milyar ile 9.7 milyar dolar arasında olacağı tahmin edilen VMware gelirlerini kullanmayı planlıyor.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Almanya, Facebook’un WhatsApp Kullanıcı Verilerini Kullanmasını Yasakladı
Apple, 2020’de 1 Milyon Riskli Uygulamanın App Store’a Girmesini Engelledi
Microsoft Güncellemelerinden Sonra Outlook’da Mail Görüntüleme ve Oluşturma Hataları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu