Haberler

CS:GO Web Sitesi Hacklendi 6 Milyon Değerindeki Skin Çalındı

CS:GO’un en büyük dijital materyal platformu olan CS.MONEY siber saldırıya uğradı ve yaklaşık 6.000.000 $ değerinde 20.000 öğe çalındı. CS.MONEY şu anda çevrim dışı durumda.

CS.MONEY, 53 silah için 1.696 benzersiz görünüm içeriyordu. Saldırı sonrası site büyük değer kaybetti.

Platform, hizmetlerini yeniden çalışır duruma getirmeye çalışıyor ancak saldırıdan etkilenen kullanıcılar çalınan eşyalarını henüz kurtarmadı. CS.MONEY Twitter’dan yaptığı açıklamada diğer ticari platformları arasında çalınan 20.000 öğenin ticaretini engellemek ve bilgisayar korsanlarının bunları diğer CS:GO ticaret platformlarında satmasını engellemek için anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Saldırı nasıl gerçekleşti

CS.MONEY’in halkla ilişkiler sorumlusu Timofey Sobolevky yaptığı açıklamada: “Bilgisayar korsanları bir şekilde Steam yetkilendirmesi için kullanılan Mobil Kimlik Doğrulayıcı (MA) dosyalarına erişim sağladılar. Ardından hizmet tarafından tutulan skinleri içeren 100 bot hesabının kontrolünü aldılar ve öğeleri kendi hesaplarına aktardılar.  CS:MONEY saldırıyı durdurmak için harekete geçtiğinde artık çok geçti ve 6.000.000$ değerinde skin çoktan saldırganların eline geçmişti.

Sobolevky, son olarak “CS.MONEY’i tam olarak çalışır duruma getirdiğimizde kullanıcıları zararlarını tazmin etmeye öncelik vereceğiz” dedi. Transfer edilen tüm kostümler şu anda takas kilitli, bu yüzden taşınamaz durumda ancak Steam’in sahibi Valve’ın kararı şu an için net değil istenesi halinde çalınan eşyalar yeniden kullanılabilir hale gelebilir.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu