Yazılım

Visual Studio 2019 Preview 2 Güncellemesi Yayınlandı

Merhabalar; Bugün .NET Core için bir takım güncellemesi yayınlandı, bu güncelleme sadece VS 2019 Preview 2‘de kullanılabilecektir, güncelleme ile bir takım yenilikler geldi.

Console Uygulamalarında Debug

Konsol uygulamalarında Debuggin artık CTRL+f5 ile başlattığımız yerleşik Console kullanımı default oldu.

Programın çalışması tamamlandıktan sonra otomatik olarak Console penceresinin kapanmasını önlemek için kullandığımız;

Console.Read ()

kodunu kullanmamıza gerek kalmadı, zaten bunu engellemek için CTRL+f5 debug sık kullandığınız bir işlem ise en son kapatacak bir dünya console penceresiyle karşılaşıyorduk, işte yeni güncelleme bunu engelliyor.

Artık debug işlemleri tek bir console penceresi üzerinde gösteriyor olacak, fakat siz yinede alışkanlıklarınızdan vazgeçmek istemiyorsanız bunu kapatabilirsiniz.

Tools > Options > Debugging > Automatically close the console when debugging stops” size debugging stop olduğunda pencereyi otomatik kapatıp kapatmama tercihi sunuyor.

Aşağıdaki resimde bulunan seçeneği işaretlemeniz durumunda eski alıştığınız şekliyle çalışmaya devam edebilirsiniz.

Proje Dosyalarında Kolaylıklar

Güncelleme ile gelen bir diğer değişiklik ise proje dosyalarında oldu, proje dosyalarında bir dosyaya tek tıklama yaptığımız da onu ön izleme modunda gösteriyor, çift tıkladığımız da ise normal detaya gidebiliyoruz.

Yeni başka bir yenilik de, proje dosyalarında arama yaptığımız da artık MSBuild öğeleride aramaya dahil edilmeye başlandı.

Ali UYSAL

IT alanında 16 sene önce donanım ile başlayan tecrübem, network ve sonrasında iş analizi, yazılım geliştirme ve proje yöneticiliği alanlarında devam etmiştir. Endüstriyel yazılımlar, sahadan veri toplama ve analizleri, otomatik etiketleme ve barkod sistemleri, otomatik tartım ve robotik konularında tecrübe sahibiyim. Sanayi 4.0 kapsamında imalat sanayinin dijital dönüşümünde çok fazla projenin hayata geçmesini sağladım.Open Source projelerle uzun süre ilgilendim, analiz ve implementasyonu konularında tecrübe edindim. Bunlar dışında hobi amacıyla başlasam da sonradan ürüne dönüşen, geliştirme kartları ile farklı çalışmalarım olmuştur.Raspberry Pi üzerinde yaptığım donanımsal ve yazılımsal işler ile çok farklı ürünler ortaya çıkartarak tecrübe edindim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu