Haberler

Ubisoft Siber Saldıraya Uğradığını Doğruladı

Video oyunu geliştiricisi Ubisoft, oyunlarında, sistemlerinde ve hizmetlerinde kesintiye neden olan bir “siber güvenlik olayı” yaşadığını doğruladı. Duyuru, birden fazla Ubisoft kullanıcısının geçen hafta Ubisoft hizmetlerine erişim sorunları bildirmesinin ardından geldi. Şimdiye kadar Samsung, NVIDIA ve Mercado Libre saldırların sorumluluğunu üstlenen veri hırsızlığı grubu LAPSUS$, bu olayın arkasında görünüyor.

Ubisoft, ‘şirket genelinde parola sıfırlamayı’ başlatıyor

Şirket yaptığı açıklamada: “Geçen hafta Ubisoft, bazı oyunlarımızda, sistemlerimizde ve hizmetlerimizde geçici kesintiye neden olan bir siber güvenlik olayı yaşadı. BT ekiplerimiz sorunu araştırmak için önde gelen siber güvenlik uzmanlarla birlikte çalışıyor. Önlem olarak şirket genelinde bir parola sıfırlama işlemi başlattık.” dedi.

4 Mart’ta Twitter ve Downdetector kullanıcıları, bu olayla bağlantılı görünen bazı Ubisoft hizmetlerine erişim sorunları bildirdiler:

Ubisoft’un siber güvenlik olayını doğruladığı haberi ilk olarak The Verge tarafından bildirildi. Açıklamanın ardından dakikalar sonra, Lapsus$ olduğuna inanılan  Telegram grubunun yöneticileri The Verge’in ilk raporuna  bir sırıtma emojisi ile tepki gösterdi ve hack’in arkasında Lapsus$ olduğunu ima etti:

Lapsus$, Samsung , NVIDIA ve Mercado Libre gibi önde gelen şirketlerden çalındığı iddia edilen gigabaytlarca özel veriyi daha önce sızdırmıştı.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu