Haberler

Sony Dünya Çapında 10 Milyon Adet PS5 Sattı

Sony Playstation 5 yeni bir kilometre taşına ulaştı. Sony Interactive’in yayınladığı bir blog girdisinde, dünya çapında 10 milyon adet PS5 ünitesinin satıldığı açıklandı. PS5 2020 yılının kasım ayında piyasaya sürülmüştü. Böylece konsol Sony tarihinde en hızlı satan konsol ünvanını aldı. Sadece nisan ayında 7.8 milyon konsol satıldığı açıklanmıştı. PS5’in satış rakamları öncülü PS4’ün ilk yıl satış rakamını çoktan geride bıraktı.

Tabii arzda yaşanan sıkıntılar ve global salgın insanların konsola ulaşmasını oldukça zorlaştırdı. Öyle ki ön siparişte bulunmak bile kazanması imkansız bir yarışa dönüşmüştü.

Sony yayınladığı blog girdisinde, Üretim Geliştirme ve Donanım Mühendisliği ve Operasyonlar takımlarına teşekkürlerini iletti. “Hayranlarımızın PS5’e ve büyüyen oyun eğlence portföyümüze gösterdiği korkunç ilgi için inanılmaz derece müteşekkiriz. Sizlerin desteği ve kararlılığı olmadan, bu erken başarı mümkün olmazdı.”

Firma ek olarak PS5’in yakında daha fazla konsola özel oyuna sahip olacağını açıkladı. Bu oyunların arasında Santa Monica Studios’un yeni God of War oyunu, Polyphony Digital’dan Gran Turismo 7, Guerilla Games’den Horizon Forbidden West (2022’ye ertelendi) gibi oyunlar bulunuyor.

Yakın zamanda Electronic Arts’dan Battlefield 2042, Bethesda’dan Deathloop, Ubisoft’dan Far Cry 6 ve Ember Lab’den Kena: Bridge of Spirits oyunları da konsoldaki yerini alacak.

Firmanın açıklamasına göre çıkışlarından beri PS5’in Spider-Man: Miles Morales oyunu 6.5 milyon kopyadan fazla, Ratchet & Clank: Rift Apart 1.1 milyondan fazla ve Returnal da 560000’dan fazla satış rakamlarına ulaştı.

Kaynak: firstpost.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.