Haberler

Twitter Yeni Alt Yazı Özelliğini Yayınladı

2009 yılından bu yana hayatımızda olan ve iletişim konusunda insanlara fazlasıyla yardımcı olan Twitter, devamlı olarak güncellemeleriyle biliniyor. Yaptıkları yeniliklerle birlikte kullanıcılarını da mutlu eden uygulama yeni bir özelliğiyle geliyor. Platform güncellemesinde işletim sistemi fark etmeden bütün videolarda metin alt yazı desteği sağlayacağını duyuruldu.

Twitter uygulaması son zamanlarda yayınlanan verilere göre yaklaşık 1 milyar kişi tarafından kullanılmaktadır. Kullanıcıların her biri gün içerisinde dilediği işlemi yaparken bazı özellikleri kendi çerçevesine göre kullanmak isteyebiliyor. Dünya’da her yerden farklı kullanıcıların olduğu bu platformda dil sorunu da bazen yaşanabiliyor. Bu olayı tamamen çözmek isteyen uygulama ise getireceği yeni özellikte metin alt yazılarını direkt olarak kullanıma sunacak.

Bütün Cihazlarda Kullanılabilecek

Aktif kullanım sağlayan kullanıcılarını dinleyen Twitter, yeniliklerinde kullanıcılarını da fazlasıyla önemsiyor. Getireceğini yayınladığı son güncellemesiyle birlikte Android ve iOS fark etmeksizin metin alt yazılarını herkes ücretsiz bir şekilde kullanabilecek. Üstelik herhangi bir yerden ek özellik indirmenize gerek kalmadan alt yazı açıp kapatmak videolar üzerinden olacak.

The Verge isimli Amerikalı teknoloji ve medya haberleri ağına konuşan Twitter sözcüzü Shaokyi Amdo, ‘’CC’’ düğmesinin otomatik olarak gerçekleşmediğini duyurdu. Sistem bütün videolara otomatik olarak alt yazı eklemek yerine özelliği videoyu yükleyen kişiye bağlı kılacağını söyledi. Bununla birlikte yeniliğin yakın bir tarihte geleceğini de söyledi.  

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bence en stabil ve istikrarlı platform Twitter. Bu yüzden her geçen gün artıyor ve beni şaşırtmıyor. Kitle iletişimde en etkili kaynak. Önümüzdeki aylar ve yıllarda daha çok etkili olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu