Haberler

Twitter CEO’su: Nijerya Bitcoin’e Liderlik Edecek

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, bugün attığı Tweette Nijerya ile ilgili öngörülerini açıkladı.

Twitter kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey Sunday, Nijeryalı yetkililerin kripto para alım satımını yasaklamalarına rağmen “Nijerya halkının Bitcoin’e liderlik edeceğini” söyledi.

Dorsey’in bu açıklaması, Nijeryalı Amerikan futbolu yıldızı Russell Okung’un yapmış olduğu açıklamalardan sonra destek amaçlı geldi. Russell Okung tarafından yazılan makale Nijerya hükümetine açık çağrı yapıyor, Bitcoin’le ilgili yeni bir düzenleme istediğini bildiriyor.

Okung, “Mevcut küresel ekonomik ortamın kaygı verici ve sürdürülemez olduğu bir sır değildir.” dedi. “Ne yazık ki, Nijerya ekonomisinin kaderi, Nijerya halkının çıkarlarını temsil etmeyen yönetiminin elindedir. Karşılaştığımız zorluklara rağmen, Nijeryalıların dayanıklılığı ilham vermeye devam ediyor.” dedi.

Jack Dorsey Tarafından Yapılan Paylaşım

Nijerya Merkez Bankası, kısa bir süre önce Kripto para ticaretini ülke genelinde yasaklamıştı. Bankalar yoluyla Kripto para ticareti yapılan tüm banka hesaplarına bloke konulmasını ve Nijerya halkının Kripto paralardan uzak durmasını emretmişlerdi.

Küresel piyasa veri izleyicisi Statista, Nijerya’da 2021 yılında yaklaşık 400 milyon dolar değerinde kripto para biriminin işlem gördüğünü duyurdu.

Kaynak: guardian.ng

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.