Haberler

Twitter Blue Aboneleri İçin Para Kazanma Dönemi Başladı

Twitter CEO’su Elon Musk, hesabından yaptığı paylaşımla Twitter Blue aboneleri için para kazanma döneminin başladığını duyurdu. Paylaşımlara gelen yanıtların yer aldığı sayfada görüntülenen reklamlardan elde edilen gelir, Twitter Blue aboneleri ile paylaşılacak. Detaylar haberimizde.

Twitter Blue para kazanma

Mikroblog platformu Twitter, Elon Musk’ın satın almasının ardından birçok yeni özellik kazandı. Şirketin CEO’su Elon Musk, bir yandan platformun gelirlerini artırmaya çalışırken diğer yandan da aktif kullanıcı sayısını ve popülerliğini artırmaya çalışıyor. Bu noktada yeni bir adım atıldı ve kullanıcıların Twitter üzerinden para kazanmasını sağlayacak yeni bir dönem başlatıldı.

Twitter reklam gelirlerini içerik üreticilerle paylaşacak

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla platform üzerinden para kazanma özelliğinin bugün itibariyle aktif edildiğini duyurdu. Yalnızca Twitter Blue aboneliğine sahip kullanıcıların yararlanabileceği özellikle platformun elde ettiği reklam geliri kullanıcılarla paylaşılacak. Kullanıcıların yaptığı paylaşıma gelen yanıtların yer aldığı sayfada gösterilen reklamlar için ödeme yapılacak.

Örnekle açıklamak gerekirse; bir Twitter Blue kullanıcısının yaptığı paylaşım başka kullanıcılar tarafından yanıtlandığında, yanıtlandığında yanıtların yer aldığı sayfada reklamlar görüntüleniyor. Bu yanıt sayfasında yer alan reklam görüntülemelerinden elde edilen kazanç, paylaşımı yapan kullanıcı ile paylaşılacak. Görüntülenme sayısı ne kadar yüksekse, kullanıcıların elde edeceği kazanç da o kadar yüksek olacak. Musk, reklam gelirinin ne kadarlık diliminin kullanıcılara gönderileceği ve gelir elde etmek için belirli bir takipçi sayısı şartının olup olmadığı ile ilgili herhangi bir detaya değinmedi.

Yeni kazanç sistemi ile hem platformun aktifliği artmış olacak, hem daha fazla Twitter Blue aboneliği satılmış olacak. Siz de Twitter para kazanma sistemi ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu