Haberler

Microsoft Teams’e ChatGPT Desteği Geldi

Microsoft’un toplantı ve konferans aracı Teams, ChatGPT desteği kazandı. Yalnızca premium abonelik satın alan kullanıcılara sağlanan yenilik toplantı esnasında not alma, toplantıyı bölümlere ayırma ve toplantı şablonları oluşturma gibi ilgi çekici özellikleri beraberinde getiriyor. Detaylar haberimizde.

Yazılım devi Microsoft, geçen hafta yaptığı açıklamada OpenAI ile yapılan işbirliğinin kapsamının genişletildiğini duyurdu. İşbirliği kapsamında yatırımlarını da büyüteceğini belirten Microsoft, OpenAI’nın geliştirmelerini de birçok aracında kullanacağını duyurdu.

Microsoft, internet sitesi üzerinden yeni bir tanıtım gerçekleştirdi. Şirketin toplantı ve konferans uygulaması Microsoft Teams’e premium abonelik modeli eklendi. Microsoft Teams Premium ile ilgili tüm detaylar için  Microsoft Teams Premium: Maliyetleri Azaltın ve Toplantılarınıza Yapay Zeka Destekli Üretkenlik Ekleyin başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Microsoft Teams Premium ile birlikte gelen en önemli yenilik ChatGPT desteği oldu. ChatGPT, Microsoft Teams için hangi özellikleri beraberinde getiriyor birlikte göz atalım…

ChatGPT, Microsoft Teams uygulamasına entegre edildi

Microsoft, Teams kullanıcıları için yeni premium abonelik modelini duyurdu. Microsoft Teams Premium aboneliği fiyatı 10 dolar olarak açıklanmasına karşın ilk etapta %30 indirim ile 7 dolar üzerinden satın alınabilecek. Premium aboneliğin en önemli avantajı ChatGPT entegrasyonu. Microsoft, bu entegrasyonla kullanıcılarına hem üretkenlik, hem zamandan tasarruf hem de iş açısından maliyet tasarrufu vadediyor.

Teams’in ChatGPT desteği toplantılar esnasında otomatik not almaya, görev önerilerinde bulunmaya ve toplantı şablonları oluşturmaya olanak sağlıyor. Yapay zeka destekli kişiselleştirilmiş zaman çizelgesi özelliği toplantıyı bölümlere ayrılarak katılımcı için önemli kısımlar öne çıkarıyor, kaçırılan kısımlar kolayca tekrar izlenebiliyor ve katılımcının isminin söylendiği anlar kolayca bulunabiliyor. Sizin adınıza not tutması, önemli anları kaydetmesi, önerilerde bulunması ve görev önerilerinde bulunması gibi özelliklerle Teams Premium oldukça işlevsel bir kullanım sunuyor. İlerleyen süreçte birçok yeni özellik de kullanıma sunulacak.  

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu