Haberler

Türkiye’de iPhone Kullanıcıları Acil Durum Bildirimi Aldı

iPhone kullanıcıları sabah saatlerinde telefonlarında “Test Alert Notification” (Evde Kal Türkiye) uyarısıyla karşılaştı.

Sosyal medyada bazı iPhone kullanıcıları telefonlarına Acil Durum Uyarıları kapsamında “Evde kal Türkiye” ifadeleriyle gelen bildirim ekran görüntüsünü paylaştı.

Gönderilen “Evde Kal Türkiye” bildirimi sadece Vodafone ve iPhone kullanıcılarında karşılaşıldı. Random şekilde gönderilen bildirimler Twitter’da #evdekaltürkiye hastagı ile gündem oldu.

Dünya çapında ve ülkemizde salgını devam eden koronavirüse karşı zaman zaman çeşitli önlemler alındı. Alınan tedbirlerin yanı sıra vatandaşlar günden güne dikkat edilmesi konusunda yetkililer tarafından uyarıldı. Başta İngiltere olmak üzere bazı ülkelerin Covid-19 seyriyle bağlantılı ‘Test Alert Notification’ bildirimi bugün Türkiye’de de gündem oldu.

‘Test Alert Notification’ Bildirimi Nasıl Kapatılır?

Ayarlar > Bildirimler’e gidin. Ekranın en alt kısmına kaydırın. Test Alert Notification sekmesinden bildirimleri kapatın. 

Kaynak:tr.sputniknews.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.