Haberler

Turkcell’den Siber Güvenlik Yatırımı

Ülkemizde hizmet veren 3 büyük mobil operatörden biri olan Turkcell, yeni bir siber güvenlik yatırımına imza attı. Sektörün köklü firmalarından Barikat Siber Güvenlik Şirketler Grubu’na yatırım yapan Turkcell, hisselerin %20’sini satın aldı.

Turkcell marka görseli
Turkcell marka görseli

Ülkemizde mobil operatör pazarının büyük bölümünü elinde bulunduran Turkcell, yatırımlarına devam ediyor. Son olarak Haziran ayında dijital banka kurmak için girişimde bulunan ve Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bu girişimini bildiren şirket, siber güvenlik alanında yeni bir yatırıma imza attı.

Turkcell Barikat Siber Güvenlik Şirketler Grubu’na ortak oldu

Siber güvenlik alanında faaliyetler yürüten Barikat Siber Güvenlik Şirketler Grubu, Turkcell’den yatırım aldı. Yatırımla birlikte şirket hisselerinin %20’lik dilimi de Turkcell bünyesine geçmiş oldu. Anlaşma ile ilgili finansal bilgiler paylaşılmazken Barikat Siber Güvenlik Grubu CEO’su Murat Hüseyin Candan yapılan anlaşmanın yeni bir siber güvenlik ekosisteminde yeni bir sinerji ve motivasyon oluşturacağını dile getirdi.

Barikat Siber Güvenlik Şirketler Grubu, sektörün önde gelen firmalarından biri. 2008 yılında kurulan firma başlıca bilişim, otomotiv, sağlık ve finans gibi sektörler olmak üzere 20’yi aşkın alanda siber güvenlik hizmetleri sunuyor.

Yeni yatırımı ile gündeme düşen Turkcell’in 2022 yılı ikinci çeyreğini kapsayan raporu da yayınlandı. Şirket, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %46 büyüme göstererek 12.5 milyar TL’lik gelirin sahibi oldu. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında 579 bin yeni müşteri kazanan Turkcell, 2022’nin ilk 6 aylık döneminde toplamda 1.2 milyon yeni müşteri kazanmış oldu. Yayınlanan rapor mobil pazarı ve sabit internet alanını kapsıyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu