Haberler

Turkcell, “Tek Numara ve Çoklu Cihaz” Servislerini Kullanıma Açtı

Turkcell, yeni hizmeti olan “Tek numara ve çoklu cihaz” servislerini kullanıma açtı. Yeni servis sayesinde kullanıcılara hatlarını farklı cihazlar üzerinde kullanma imkanı sağlıyor.

Turkcell marka görseli
Turkcell marka görseli

Türkiye’nin en büyük mobil operatörlerinden biri olan Turkcell, bugün yeni bir servisini duyurdu. “Tek numara ve çoklu cihaz” adıyla tanıtılan yeni hizmet bir GSM hattının telefon, tablet, akıllı saat ve otomobil gibi cihazlarda ortak kullanımına olanak sağlıyor. Türkiye’de ilk kez kullanıma sunulan bu servis artırılmış ve sanal gerçeklik gibi yeni teknolojilerle de entegre çalışacak. GSM hattını farklı cihazlarda kullanabilmek için cihazların E-SIM teknolojisini desteklemesi gerekiyor.

Turkcell’in kullanıma sunduğu yeni servisiyle ilgili açıklama Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin’den geldi. Sezgin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Tek Numara ve Çoklu Cihaz servisleriyle birlikte müşterilerimize telefonlarından bağımsız bir iletişim altyapısı sunmayı hedefledik. Müşterilerimiz artık sahip oldukları tek numara ile telefonlarını evde bırakıp diğer akıllı cihazlarla da ses ve data iletişimlerini yapmaya devam edebilecekler. Her alanda dijitalleşme ihtiyaçlarının arttığı bu dönemde, sektörde birçok ulusal ve uluslararası firma da çözüm ortağımız oldu. Zaman içerisinde tabletten otomobillere birçok farklı cihazları da bu ekosisteme dahil ederek müşterilerimize daha zengin ve esnek bir iletişim deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz”

Turkcell tek numara ve çoklu cihaz nedir?

Turkcell’in yeni servisi olan tek numara ile çoklu cihaz kullanımı, sahip olduğunuz GSM hattınızı akıllı telefonunuzla birlikte tablet, dizüstü bilgisayar, otomobil, akıllı saat ve sanal gerçeklik ürünlerinde kullanmanıza yarayan hizmettir. Hizmeti kullanabilmeniz için cihazlarınızın E-SIM teknolojisini destekliyor olması gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu