Haberler

Squid Game Trendi Netflix’i Coşturdu

Son haftaların en popüler dizisi olan Squid Game, Netlifx aboneliğini geçtiğimiz yıl sayılarına göre epeyce arttırdı.

Squid Game: Güney Koreli Netflix orijinal dizisi

Birçok sosyal platformda karşımıza mutlaka çıkmıştır. İzlemeyenler için kısa bir açıklama yapmak gerekirse; Güney Koreli drama dizisi olan Squid Game, yazan ve yönetmen aynı kişi Hwang Dong-hyuk. Bir grup insan gizemli kişiler tarafından büyük paralar kazanmak uğruna oyuna davet edilirler fakat oyunun sonucu ölümle sonuçlanacağını bilmemektedirler. Aşırı şiddet içeren dizi bu hikayeyle başlıyor ve gizemini izledikçe daha da arttırıyor.

Dizinin detayına daha fazla girmeden haberimize geçelim. Netflix, pandeminin getirdiği eve kapanmayla abone sayısını ve gelir anlamında en kârlı şirketlerden. Şirket, Squid Game için yaptığı açıklamada 142 Milyon hanenin diziyi izlediğini açıklayarak önemli bir başarı kazandığını vurguladı. BBC’nin haberine göre ise, dizinin bu başarısı bir önceki çeyreğin iki katından fazla yani üç ayda 4,4 milyon kullanıcı eklemesine destek oldu.

Bloomberg’e göre, Kore dizisinin 21.4 milyon dolara mal olduktan sonra yayın devi için 900 milyon dolar değerinde olduğu düşünülüyor. Netflix hissedarlarına yazdığı bir mektupta, “Şu anda yaklaşık 45 ülkede yerel TV ve film üretiyoruz ve dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı topluluklarla derin ilişkiler kurduk” dedi.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.