Haberler

Alman Basını: Türkiye Togg İle Kendi Tesla’sını Üretiyor

Türkiye’nin yerli otomobil girişimi TOGG, Alman basınının en önemli ekonomi gazetelerinden biri olan Handelsblatt’ta yer aldı. Tasarımını İtalyan otomotiv devi Pininfarina’nın üstlendiği yerli otomobil, gelişmiş bir mühendisliğin ürünü olarak yerli basının yanı sıra dünya basınında da büyük yankı bulmuştu. Önemli Alman haber kuruluşu Handelsblatt’ta yayınlanan haberde Türkiye’nin otomobil girişimi TOGG hakkında “Türkiye kendi Tesla’sını üretiyor” ifadelerine yer verildi.

Togg almanlar tarafından beğenildi.
Yerli otomobil Togg, Alman basınından geçer not aldı.

Haberin devamında Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu üst yöneticisi Gürcan Karakaş ile yapılan röportaja yer verildi. Böylelikle Handelsblatt, TOGG yöneticisi Gürcan Karakaş’ın röportaj verdiği ilk yabancı yayın oldu.

Türk Tesla’sı olarak görülen otomobil hakkında birçok farklı ifadeye yer verildi:

“Türk Tesla’sı için Türkiye’de hala bir giga fabrika yok. Sadece İstanbul’un eteklerinde bir ofis kompleksi var. Türkiye’nin elektrikli otomobil üretiminin birinci ligine ilerlemek istediği bir proje üzerinde 220 mühendis burada çalışıyor. Proje için 6 şirket güçlerini birleştirerek bir araya geldi. 27 yıldır Bosch’ta kariyer yapan yönetici Gürcan Karakaş kimsenin Türkiye’den elektrikli otomobil beklemediğini söylüyor. TOGG üst yöneticisi Karakaş, beklentileri aşmaya kararlı.”

Elektrikli araçların Türkiye’de gittikçe yaygınlaştığına değinilen haberde, sektörde satışların yüzde 104 arttığı bildirildi.

20.10.2020, 10:00 – Düzenelem: Haber Başlığı

İLGİLİ HABERLER

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.