Haberler

Google, Haritalar’a Havadan Çekim Görüntüler Ekliyor

Google, Haritalar’daki en az 100 önemli yere “fotorealistik hava görselleri” ekliyor. Bu manzara çekimleri Apple Haritalar’ın Uçuş görselleri özelliğini anımsatıyor. Bu havadan çekim videolar ile şehirlere kuşbakışı bir şekilde göz atabileceksiniz. Özelliğin eklendiği şehirler arasında Barselona, Londra, New York, San Fransisko ve Tokyo bulunuyor.

Firmanın yayınladığı gif, özellik konusunda bir fikir verecektir:

Hava görüntüleri, firmanın Google I/O etkinliğinde tanıttığı “kullanıcıyı içine çeken görseller” adımının bir parçası. Google Haritalar’ın ürün yöneticisi Amanda Leicht Moore’a göre içine çeken görüntüler kapalı alanları ve trafik-hava durumu gibi bilgileri harita katmanı olarak sunabilecek. İçine çeken görseller özelliği bu yılın sonlarına doğru Los Angeles, Londra, New York, San Fransisko ve Tokyo’da kullanılabilir hale gelecek.

Havadan görselleri gibi yeniliklerin yanı sıra Google’a bisiklet rotaları, konum paylaşım bildirimleri gibi özellikler önümüzdeki haftalarda yürürlüğe sokulacak.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.