Haberler

TikTok Yorumlarına “Beğenmedim” Butonu Eklendi

Kısa video platformu TikTok, bu yılın başından beri test ettiği özelliği kullanıma açtı. Artık videolarda Beğeni butonunun yanında Beğenmedim (dislike) butonu da yer alacak.

TikTok beğenmedim butonu

Kısa video kategorisinde sektörün lideri konumunda yer alan TikTok, Nisan ayı itibari ile yeni bir yorum sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuştu. O çalışma sona erdi ve TikTok, video yorumlarında kullanılacak beğenmeme özelliğini kullanıma sundu. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar video altında yer alan yorumlara basit bir dokunuşla olumsuz görüş bildirebilecek.

TikTok’a dislike butonu eklendi

TikTok dislike butonu
TikTok dislike butonu

TikTok kullanıcıları videolarda yer alan yorumları kalp simgesine dokunarak beğenebiliyordu. Bu beğeni butonlarının hemen sağına aşağı bakan bir parmak işareti, yani beğenmedim butonu eklendi. TikTok bu özellikle birlikte beğenilmeyen yorumları geri plana itecek ve yorumlar arasında daha altlarda gösterecek. Çok sayıda dislike alan yorumlar TikTok tarafından uygunsuz veya alakasız olarak belirlenecek. Yorumların kaç kişi tarafından beğenilmediği ise kullanıcılar tarafından görülemeyecek.

Dislike özelliği üzerinde çalıştığını ilk kez Nisan ayında duyuran şirket, dislike özelliğinin spam ve anlamsız yorumları işaretlemenin bir yolu olacağını açıklamıştı. TikTok, dislike butonunun tehdit, taciz ve nefret söylemi gibi yorumlar için bir şikayet oluşturmayacağını, bunun için standart prosedürlerin uygulanması gerektiğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu