Haberler

TikTok Hikayeleri Artık İnstagram ve Facebook’ta!

En popüler sosyal medya uygulamalarından olan TikTok, yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Uygulama artık kendi hikayelerini İnstagram ve Facebook’ta paylaşmayı mümkün hale getiriyor.

TikTok, 2020 yılı itibariyle popüler olmaya başlayan ve sosyal medya üzerinde büyük bir yer kaplayan uygulama olmuştur. Geniş bir kitleye sahip olan uygulama devamlı olarak yenilikler getiriyor ve rakiplerine göre hızlı adımlar atmaya çalışıyor. Bu yeniliklerden bir tanesi olan hikaye paylaşma seçeneği, bugün yayınlanan güncellemeyle birlikte geldi. Artık uygulama üzerindeki hikayeler Facebook ve İnstagram’da da paylaşılabilecek.

TikTok’un rakiplerine göre daha farklı ve özgün yenilikler getirme isteği devam ediyor. Meta ile birlikte büyük bir yarış haline olan uygulama, farklı güncellemeler getirerek üyelerini etkilemekte. Özellikle bugün gelen seçenekle birlikte her şeyin büyük bir başlangıca uğrayacağı düşünülüyor. Bu seçenek genel olarak TikTok paylaşımlarını İnstagram ve Facebook’ta daha fazla görmemizi kolaylaştıracak.

TikTok, Özelliği Yakın Zamanda Kullanıma Sunacak!

Yeni yapılan açıklamaya göre geliştiriciler, Meta’nın tarafında yapmak istedikleri bir şeyi daha başardıklarını söyledi. TikTok hikayelerini İnstagram ve Facebook üzerinde paylaşmanızı sağlayan bu başarı, oldukça farklı bir strateji izlemekte. Paylaştığınız hikayeler artık sadece platform üzerinde kalmayarak diğer uygulamalarda da rahatlıkla paylaşılabilecek. Bu sayede kitlenizi daha kolay yönetebilir ve takipçi erişiminizi artırabileceksiniz.

Sadece hikaye yönünde gerçekleşmeyen bu güncelleme, gönderiler için de geçerli olacağı söylendi. Platform üzerinde yaptığınız bir paylaşım Facebook uygulamasında sadece gönderi şeklinde paylaşılabilecek, İnstagram’da ise gönderi ve hikaye seçeneklerinin ikisi de aktif olacağı duyuruldu.

Son zamanlarda Meta’da bambaşka gelişmeler yapsa da TikTok rakiplerine karşı daha hızlı adımlar atmaya başladı. Özellikle bu gelişmeyle birlikte büyümesini bir adım daha sağlayan platform, yeni yapacağı güncellemenin diğer sosyal medyalar içerisinde olabileceğini tekrardan düşündürüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu