Haberler

TikTok Kaldırılmaya Çalışılmasına Yanıt Verdi

Dünyaca ünlü ve her geçen gün kullanım oranı artan TikTok, ulusal güvenlik endişesi nedeniyle kapatılmaya çalışılıyor. Bütün suçlamalara karşı tepkisini gösteren şirket, yeni bir mektup yayınladı.

Federal İletişim Komisyonu tarafından çalışan bir kişi, TikTok’un bağlı olduğu ByteDance’i şikayet etti. Büyük bir olay olmasına yönelik şikayetini gerçekleştiren kişi, Google ve Apple’dan uygulama mağazalarında TikTok’u bulundurmamaları gerektiğini açıkladı. Uzun zamandır hizmet gösteren platformun bu tür suçlamayla karşı karşıya kalması herkesi hayrete düşürmüş durumda. Bu duruma sessiz kalamayan uygulama, olayı objektif bir biçimde açıkladı.

Kullanıcılarına harika video izleme ve yayınlama deneyimi sunan uygulama oldukça rahat bir kullanıma sahip. Gün içerisinde çoğu kişi burada saatlerini harcarken eğlenceli içerikler arayabiliyorlar. Bu içeriklere karşı bazı kişiler ise veri erişimi ve üye verilerinin kontrol edildiğine dair iddiasını ortaya koydu. Buna karşı ise yapılan bir suçlama, kullanıcıları harekete geçirerek olayların objektif şekilde anlatılması istenildi. Tiktok ise çok geç kalmayarak bu durumun tamamen yanlış, hata olduğunu ifade etti.

Suçlamalar ve Söylemlerin Tamamı Asılsız

Olay hakkında devamlı olarak inceleme sağlayan Tiktok CEO’su Shou Zi Chew, bütün olayları en baştan derleyerek ABD senatörüne bir mektup gönderdi. Mektup içeriği henüz sonuçlanmasa da uygulamanın her devlet yönetimi tarafından kontrol edildiği düşünülmekteydi. Lakin böyle bir durumun olmadığını ve imaların her birinin yanlış olduğunu söyleyen Shou Zi Chew, objektif olarak platformu sunduklarını söyledi. Devamında ise suçlamaların asılsız olduğunu ekledi.

Yüz binlerce kullanıcının gün içerisinde eğlenmesini sağlayan uygulama geçmişte de çokça şikayetle karşılaşmıştı. Bütün bunlara kıyasla kullanıcılarına farklı içerikler sunmaya devam eden şirket, bütün üyelerinin verilerini koruyarak belirli yerlerde sakladığını da söylemişti. Bu nedenle sosyal medyada ki pek çok kişi iftira hakkında asılsız olmasının oldukça doğal bir durum olduğunu açıkladı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu