Haberler

THY Teknik Türkiye’nin İlk Yerli Modem ve Sunucusunu Üretti

THY Teknik Anonim Şirketi yerli ve milli anlamda bir ilk olan sunucu ve modem üretimini gerçekleştirdi. Türkiye’nin en değerli şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları Teknik Anonim Şirketi, yerli sunucu ve modemin tasarım, üretim aşamasını tamamen yerli mühendislik ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

THY Teknik A.Ş Tarafından Üretilen Yerli Sunucu ve Modem
THY Teknik A.Ş Tarafından Üretilen Yerli Sunucu ve Modem

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre uçak içerisinde medya içeriklerinin depolanması, internet dağıtımı ve yolcularla içerik paylaşımına imkan sunan bir medya kaynağı olan yerli sunucu ile havayolu seyahati daha keyifli bir deneyime dönüşecek.

Tasarımı ve üretiminin tamamen Türk Hava Yolları Teknik A.Ş bünyesinde gerçekleştirildiği sunucu dahili belleğinde 6 Terabayt veri depolayabiliyor. Bu kapasite sunucu muadillerine göre 3 kat daha fazla. Yerli modem ise internetin ve medya içeriklerinin yolculara wireless bağlantı yoluyla aktarılmasını sağlıyor.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş Genel müdürü Ahmet Karaman, Türk sivil havacılığının büyümesi ve gelişmesi için hız kesmeden çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Ayrıca Karaman açıklamasında “Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. olarak havacılık sektöründe başlatılan yerlileştirme çalışmalarına tüm gücümüzle destek oluyoruz. Bu doğrultuda birçok proje gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Daha önce Türkiye’nin yerli ve milli ilk uçak koltuğu ve uçak galleyini üretmiştik. Bugün de ilk yerli ve milli modem ve sunucusunu üretmenin gururunu yaşıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Tamamen yerli mühendislik ürünü olan sunucu ve modem çevre koşul testlerinden başarıyla geçerek Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından onay aldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaynak: Anadolu Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu