Haberler

Windows 7 Kullanıcıları Sistemlerini Güncellemiyor

Windows 7 desteğinin 2020’nin başında Microsoft tarafından resmen sona erdirildi fakat kullanıcılar bu işletim sistemini kullanmaktan vazgeçmedi. Microsoft’un uzun süredir devam eden işletim sistemi desteğini resmen sona erdirmesinden yaklaşık bir yıl sonra oldukça kararlı ve küçük bir kullanıcı popülasyonu Windows 10‘a geçiş yapmak yerine 7’de kalmayı tercih etti. 

Windows 7 Kullanıcıları Sistemi Kullanmakta Israrcı
Windows 7 Kullanıcıları Sistemi Kullanmakta Israrcı

Microsoft‘un Win 7 desteğini kesmesinin ardından neredeyse 1 yıl geçti. Sistemin emekli olmasının yıldönümünde dünya genelinde yaklaşık 200 milyon bilgisayar sahibi bu son tarihi göz ardı ederek Win7 ile yoluna devam etti. Son 90 gün içinde ABD web sitelerine giden, filtrelenmemiş toplam ziyaretçi sayısını bildiren Amerika Birleşik Devletleri Hükümet Dijital Analiz Programı internete erişimi olan bilgisayarlarda hangi sistemin kullanıldığını gösterebiliyor. Bu program hala Win7 kullanan kullanıcıların sayısını ölçmek için oldukça iyi bir yöntem olabiliyor.

Aralık 2019‘da, internete erişen kullanıcıların %75,8‘i Win10, %18,9‘u hala Win7 kullanıyordu. Aralık 2020‘de ise, Win10 çalıştıran bilgisayarların oranı %12 artarak %87,8‘e çıktı; Win7 sayısı ise 10 puandan fazla düşerek %8,5‘e düştü. Yani Windows 7 kullanıcılarının %8,5‘i işletim sistemini güncelleştirmeye yanaşmadı.

İşletim sistemi tercihlerinin diğer kaynaklarca ölçülen yaklaşık oranlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: zdnet.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.