Haberler

T-Mobile’da Veri İhlali

T-Mobile, telefon numaraları ve arama kayıtları dahil olmak üzere müşterilere özel ağ bilgilerinin (CPNI) açığa çıktığı bir veri ihlalini duyurdu.

T-Mobile, dün itibari ile müşterilerine bir “güvenlik olayı sonrası” hesap bilgilerinin açığa çıktığı konusunda mesaj göndermeye başladı. T-Mobile’a göre, güvenlik ekibi yakın zamanda sistemlerine yapılan kötü niyetli bir yetkisiz erişim keşfetti. Bu keşif sonrası T-Mobile, bir siber güvenlik firmasını ayrıntılı araştırma yapması için görevlendirdi. Güvenlik firmasının araştırması sonucunda tehdit aktörlerinin, müşteriler tarafından oluşturulan ve CPNI olarak bilinen telekomünikasyon bilgilerine eriştiği belirtildi.

T-Mobile tarafından yapılan açıklamada, veri ihlali sonucunda hesap sahiplerinin ad, soyad, adres, e-posta, kredi kartı bilgileri, sosyal güvenlik numaraları, şifreleri veya PIN’lerinin ifşa edilmediği bildirildi.

Kaynak: bleepingcomputer

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.