Haberler

Boston Dynamics Robotları Dans Ederken Görüntülendi

Boston Dynamics, robotlarını geliştirmeye devam ediyor. Şirket, yayınladığı gönderide robotlarının dans etme yeteneğini gösteriyor.

Boston Dynamics bu sefer robotlarını dans ettirerek gündeme geldi. Ülkemizde de bir hayli ünü olan şirket, robotlarına eklediği yeteneklerle alanında ilkleri gerçekleştiriyor.

Boston Dynamics dancer robots
Boston Dynamics

İlk başta zar zor yürüyebilen robotlardan dans eden robotlara kadar büyük bir gelişim gösteren Boston Dynamics robotlarının, kimi insanlar endişe verici olduğunu söylerken, kimi insanlar da gelecekteki en büyük yardımcılarımız olacağını düşünüyor.

Videodan da görüleceği üzere robotların hareket yetenekleri iyice artmış. İlk bakışta CGI ile yapılmış robotları andıran görüntülerin gerçek olması şaşırtıcı. The Contours‘un Do You Love Me şarkısıyla dans eden robotlar sosyal medyada da viral olmuş durumda.

Şirket, kısa zaman içinde robotlarını büyük yeteneklerle donattı. Paylaşılan bu video ile 2018 yılında paylaşılan SpotMini adlı robotun dansı karşılaştırıldığında aradan geçen 2 yıllık süreçte robotların büyük bir gelişim kaydettiği görülüyor.

Kuruluşundan itibaren neredeyse 28 yıl geçen şirket, gündeme gelmesi BigDog adlı projesiyle olmuştu. Şirketin tasarladığı bu robot, dünyanın en gelişmiş engebeli arazi robotu olarak tanımlanıyordu.

Şirket robotlarıyla elde ettiği başarı yatırımcılarında iştahını kabarttı. Son olarak şirketin %80’lik kısmı Hyundai tarafından 750 Milyon Dolara satın alındı.

Kaynak: engadget.com

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.