Anasayfa » Spotify, Çalma Listeleri İçin Hikayeler Özelliğini Test Ediyor

Share This Post

Haberler

Spotify, Çalma Listeleri İçin Hikayeler Özelliğini Test Ediyor

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik dinleme platformlarından bir tanesi olan Spotify, hikâyeler özelliğini bir kez daha ortaya çıkardı. Şirket tarafından oluşturulan bazı çalma listelerinde hikâyeler özelliğinin yer aldığı görüldü.

Sosyal medya kullanıcılarının ‘Snapchat’ aracılığıyla tanıştığı ‘Hikayeler’ özelliği, yıllar içerisinde birçok farklı platform tarafından benimsendi. ‘Snapchat’in ardından bünyesine ‘Hikayeler (Stories)’ özelliği ekleyen Instagram’ın, konuya ilişkin önemli bir başarı elde etmesi üzerine; Facebook, Twitter ve LinkedIn de söz konusu furyaya katıldı. Benzer şekilde 2020 yılı başlarında Spotify’da da görülen özellik, platformda yalnızca bir sosyal medya fenomeni tarafından kullanılabiliyordu. 

Yaşanan gelişmeler sonrası; bu kez de Spotify tarafından oluşturulan 3 adet çalma listesinde, ‘Hikayeler’ özelliği görüldüğü ifade edildi. Söz konusu listelerin; ‘Christmas Hits’, ‘Tear Drop’ ve Megan Thee Stallion’ın yeni albümü için oluşturulan ‘Good News’ isimli çalma listeleri olduğu belirtildi. Aktarılan detaylara göre; platforma ‘iOS’ veya ‘Android’ sürümü üzerinden giriş yapan kullanıcılar, ilgili çalma listelerini açtıklarında bu listeler için hazırlanmış hikayelere erişim sağlayabiliyor. Hikayede; listelerde parçaları bulunan Jennifer Lopez, Kelly Clarkson ve Pentatonix gibi dünyaca ünlü isimler yer alıyor. 

Bir Spotify sözcüsü, yaptığı açıklamada “Kullanıcılarımızın deneyimini geliştirmek için rutin bir şekilde çeşitli testler gerçekleştiririz” dedi. Şirket sözcüsü, bu özelliklerden bazılarının daha geniş anlamda kullanıcılarla buluşabildiğini bazılarının ise kendilerine önemli dersler sunduğunu dile getirdi.


Kaynak: Engadget

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Spotify Hacklendi 300 Milyon Hesabın Bilgileri Çalındı!

350 Bin Spotify Kullanıcısının Hesap Bilgileri Açığa Çıktı

Spotify, Fiyatları Arttırmaya Hazırlanıyor

Share This Post

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Global büyüklükte olan Resort ve Şehir Hotellerinde IT Uzmanı, son 8 aydır ise IT Müdürü olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>