Haberler

Sony Yeni PlayStation Plus Aboneliklerini Duyurdu

Japon teknoloji devi Sony yeni PlayStation Plus aboneliklerini tanıttı. Yeni PlayStation Plus paketleri Sony’nin Microsoft’un Xbox Game Pass servisine alternatif olarak dikkat çekiyor. 

Microsoft’un Xbox Game Pass servisi uzun süredir oyuncular tarafından büyük bir beğeni ile kullanılıyor. Game Pass servisi ile Xbox oyun konsollarının popülerliğini de arttıran Microsoft’un Game Pass servisi bir servis olmaktan öteye geçti. 

Sony Yeni PlayStation Plus Paketleriyle Game Pass’e Rakip Oldu

Sony’nin uzun süredir beklenen yeni PlayStation abonelik servisi esasında PlayStation Plus ve PlayStation Now servislerinin birleşimi olarak nitelendirilebilir. Bu nedenle Sony mevcut PlayStation Plus paketine iki yeni paket daha eklemiş durumda. Yeni paketlerde pek çok PlayStation oyunu oyuncuların beğenisine sunulacak. 

PlayStation’ın yeni paketleri Haziran ayında ilk olarak Asya’da sonrasında ise Kuzey Amerika’da hizmete sunulacak. Servisin daha sonra kullanıma açılacağı bölgeler ise Avrupa ve diğer ülkeler olacak. PlayStation Plus’un yeni paketleriyle birlikte PlayStation Now artık bağımsız bir hizmet olarak sunulmayacak. PlayStation Plus paketinin ismi artık yeni dönemde PlayStation Plus Essential olacak ve aylık 9.99 dolar karşılığında satın alınabilecek. Bu pakette  kullanıcılar çok oyunculu oyunları oynayabilecek ve aylık iki ücretsiz oyunu indirebilecek. Bununla birlikte oyuncular ek avantajlar kazanabilecek ve oyunların kayıtlarını buluta yükleyebilecek. PlayStation Plus Essential hali hazırda PlayStation Plus’ın yerini alacak. 

PlayStation Plus Extra Duyuruldu

PlayStation Plus Extra paketi, PlayStation Plus Essential paketinin tüm ayrıcalıklarını içeriyor. Extra paketi bunun yanında 400’e kadar PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunlarını içeriyor. Bu pakette kullanıcılar Sony’nin güncel tutacağı bir oyun kütüphanesini içeriyor. Paketin aylık fiyatı ise 14.99 dolar olacak. 

Nostalji Oyun Sevenlere: PlayStation Plus Premium

PlayStation Plus’ın artık en yüksek paketi PlayStation Plus Premium oldu. PlayStation kullanıcıları bu paketle bulut üzerinden belirli PlayStation 3 oyunlarının da arasında bulunduğu 340 ek oyuna erişebilecek. Paket ayrıca PlayStation Plus Extra paketinde sunulan oyunları da içerecek. Paketin içerisinde yer alan 340 ek oyunun içinde PlayStation 2 ve PSP oyunları da bulunacak. Bu paket içerisinde ayrıca bazı PlayStation oyunlarının deneme sürümleri de olacak. Paketlerin Türkiye fiyatlarının ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.