Haberler

Sony, İlk PS5 Oyununu Yakın Zamanda Açıklayabilir

Sony Oyun konsolu PS5,playstation 5, ilk oyunu 3 haziranda gelebilir.
Playstation 5 ilk oyun tanımı 3 Haziran’da olabilir.

Güncelleme: 29.05.2020 – 19:00

Haberimizin yayınlanmasının ertesi günü Sony, Twitter hesabından etkinliğin 4 Haziran yapılacağını duyurdu. Etkinlik, Pasitik saatine göre 13:00’da yapılacak.

Sony, yeni oyun konsolu PS5’in ilk oyununu 3 Haziran‘da dijital bir etkinlik ile tanımaya hazırlanıyor. Bloomber’in raporuna göre, oyun konsolunda lider olan Sony, net olmamakla beraber yakın zamanda dijital etkinlik planladığını paylaşıyor. Covid-19 pandemisi sebebiyle Los Angelas’taki en büyük oyun konferası E3 ‘ün iptaliyle Japon teknoloji devi Sony’in ürünün tanıtımı ve piyasa sürümü ile ilgili gecikme olmayacağı söyleniyor.

Playstation 5 DualSense Oyun Kumandası

PS5 için ilk oyun tanıtımı olabilir

Şimdiye kadar PS5 için sadece yeni oyun kumandasının tanımıtımını yapan Sony, Playstation 5 gelişimini sır gibi saklıyor diyebiliriz. Dijital etkinlikte yeni konsol Playstation 5 için birşeyler paylaşılması meraklılarını heyecanlandıracak gibi görünüyor.

Bonus: The Last of Us Part 2

IGN tarafından 27 Mayıs’ta yayınlanan 8 dakikalık The Last of Us Part 2 tanıtım videosu. Oyunun Covid-19 pandemi sebebiyle gecikmeler yaşandığı ve süresiz ertelendiği açıklanmıştı. Meraklılarının tepkisini toplayan bu erteleme sonrası ilginç bir olay yaşanmıştı. Naughty Dog yetkilisinden; bir oyunun ekindeki güvenlik açığından hackerların sunucularına sızdığı ve hikayeyi böyle ele geçirdiklerini belirtti. Güvenlik zaafına uğrayan Naughty Dog, bu saldırıdan sonra TLoU Part 2’nin çıkış tarihini açıklamak zoruna kalmıştı. Naughty Dog yaptığı açıklamaya göre; TLoU Part 2 PS4 için 19 Haziran 2020 tarihinde yayınlacak.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.