Anasayfa » Windows 10, Mayıs 2020 Güncellemesi Yayınlandı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Windows 10, Mayıs 2020 Güncellemesi Yayınlandı

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’ni bugün, dünya çapında tüm kullanıcılara kademeli olarak dağıtarak yayınladı. Windows’un en son sürümü, sürüm 2004 derlemesi ise 19041.264’tür.

Windows 10 2004 sürümü ile birlikte Windows’taki Not Defteri, Cortana, Hesap Makinesi, Bluetooh gibi birçok uygulamada geliştirme ve iyileştirmeye imza atıldı. Bulut aracılığıyla bilgisayarı sıfırlama ve bildirimleri özelleştirme ayrıcalığı da yeni sürüm ile sisteme eklendi.

Güncelleme Nasıl Yüklenir?

  • Windows 10’da Ayarlar > Güncelleştirme > Güvenlik yolunu izleyin ve Windows Update seçeneğine tıklayın.
  • Güncelleştirmeleri denetle butonuna basın. Denetleme sonunda yeni güncelleme görünecektir.
  • Güncellemenin görülmesinin ardından ‘İndir ve Yükle’ seçeneğine tıklayın ve güncellemeyi indirmeye başlayın.

Yeni Özellikler


1.İsteğe Bağlı Güncellemeler deneyimi Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi, sürücüleriniz veya sistemin diğer bölümleri için kritik olmayan Windows güncelleştirmelerini seçmenize olanak tanıyan yeni “İsteğe bağlı güncelleştirmeler” sayfası sunmakta.

2. Bluetooth A2DP
Güncellemeyi cihazınıza yüklediğinizde, bilgisayarınızı bir çift Bluetooth hoparlör olarak kullanabilir ve telefonunuzdan müzik çalabilirsiniz.

3.Cloud Recovery
Güncelleştirme, Windows 10 için bir bulut kurtarma seçeneği sunuyor ve masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızı işletim sisteminin çalışmayan bir kurulumundan kurtarma işlemini çok daha kolay hale getiriyor.

4.Daha Hızlı Performans
HDD kullanıyorsanız, Mayıs güncellemesini yükledikten sonra performans artışı sağlayacaktır.

5.Windows Update Bant Genişliği Denetimleri
Mayıs 2020 Güncelleştirmesi ile Windows 10, Microsoft Update ve Windows Update için ne kadar bant genişliği (internet veri hızı) kullanılması gerektiğini yapılandırır.

6.Görev Yöneticisi Mayıs 2020 Güncellemesinde, Görev Yöneticisi artık sisteminizde kurulu depolama donanımını tanımlamanızı sağlayan disk türünüzü (SSD veya HDD) görüntülemenizi sağlamakta.Microsoft ayrıca GPU sıcaklığınızı görüntülemek için Görev Yöneticisi’ndeki performans sekmesini güncelleştirdi.

7.Yeniden Tasarlanan Ağ Durumu Sayfası
Microsoft, Durum uygulamasındaki tüm bağlantıyı ve veri kullanımını görüntülemek için Ayarlar uygulamasında Ağ durumu sayfasını yeniden tasarlıyor.

Kaynak

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>