Haberler

Samsung, Lüks 4K Lazer Projeksiyonu The Premiere’i Duyurdu

Samsung en son üst düzey ev eğlence cihazını duyurdu: The Premiere, Samsung’un genelde odaklandığı QLED tv’lere uygun bir alternatif olarak düşünülen, yeni bir 4K kısa mesafe lazer projektör.

The Premiere, Samsung’un Serif, Frame, Sero ve Terrace gibi dizayn odaklı donanımlarını içeren Lifestyle serisinin en son üyesi. Bu ürünlerin hedefi oturma odanıza göze batmayacak şekilde karışmak. Premiere, bu amaca ulaşmak için en mantıklı yolu seçerek, monitörü doğrudan kaldırıyor.

Ultra kısa mesafe projeksiyon olarak tanımlanan cihaz, direkt olarak bir duvarın ya da perdenin önüne koyulabiliyor ve burada en uygun verimi sağlayabiliyor. Premiere aynı zamanda, içerdiği woofer’lar ve Samsung’un öteki soundbar ses sistemlerinde de sunduğu aynı sanal surround teknolojisiyle birlikte her şeyi içeren bir çözüm olarak düşünülmüş. Tabii isterseniz aynı zamanda mevcut ses sisteminizi de bağlayabiliyorsunuz.

Samsung başlangıç için Premiere’in iki modelini sunmayı planlıyor: LSP9T, 130” projeksiyon, 2800 ANSI lümen aydınlık ve dünyanın ilk HDR10+ sertifikalı üçlü lazer teknolojili projeksiyonu olma iddiasına sahip. LSP7T ise bunun bir alt seviyesi ve 120” projeksiyon sağlıyor. Samsung aynı aydınlık ve sertifika özelliklerinin bu modelde olacağı iddiasında bulunmuyor.

İki model de en son çıkan Samsung TV’lerde bulunan bütün aplikasyon ve servisleri içeren Smart TV platformunu destekleyecek.

The Premier bu yılın sonunda ABD, Avrupa ve Kore’de piyasaya sürülecek fakat henüz net bir çıkış tarihi ve fiyat açıklamasında bulunulmadı. Yine de Samsung’un öteki Lifestyle ürünlerinin fiyatlarını gözönünde bulundurursak hiç de ucuz olmayacaklarını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.