Haberler

HP, Kreatörler ve Uzman Kullanıcılar İçin Z Serisini Genişletti

Geçtiğimiz Salı günü HP, yüksek performans, güvenilirlik, profesyonel içerik oluşturucular ve uzman kullanıcılar için Z serisi altında topladığı ürünlere yeni eklemeler yaptı.

Z Central 4R

HP , medya ve eğlence, ürün geliştirme, veri bilimi ve sağlık hizmetleri için 1U raflı bir iş istasyonu olan ZCentral 4R’ yi tanıttı. ZCentral 4R, selefi olan Z4 iş istasyonuna kıyasla standart raflı bir alana ortalama 4 kata kadar daha fazla ünite sığdırabilir. Yeni nesil Intel Xeon W işlemciyle donatılan üniteye NVIDIA Quadro RTX 8000′ e kadar ekran kartıyla besleme yapılabilir.

Diğer taraftan, Z Central 4R, kilitlenebilir ön paneli ve HP Security Suit ile birlikte iki farklı güvenlik katmanı sunuyor. Ürünün ekim ayında piyasa çıkması bekleniyor.

Z2 G5 Masaüstü Bilgisayarlar

Öğrenciler, mimarlar, mühendisler ve tasarımcıları hedefleyen Z2 G5 sınıfı; HP Z2 Mini G5, HP Z2 Small Form Factor G5, ve HP Z2 Tower G5 modellerini içeriyor. Bu giriş seviyesi iş istasyonları için önceki modellere göre daha uygun fiyat ve daha küçük kasalar içeriyor.

ZBook Serisi

Şirket Zbook Fury ve Zbook Power adında içerik oluşturucular ve veri bilimciler için iki farklı mobil iş istasyonu geliştirdi.

Zbook Fury

Zbook Fury, önceki nesil Zbook Fury’lerden daha küçük boyutları ve daha güçlü olmalarıyla sıyrılıyor. Şirketin, Zbook Fury 17 ve Zbook Fury 15’in küçülen boyutları ve RTX Quatro 5000 veya AMD Radeon RX serisi grafik setiyle gelmesiyle onları dünyanın en küçük iş istasyonu olduklarını iddia ediyor. Ürünlerin Eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

ZBook Power

HP’ nin en uygun fiyatlı ürünü olan Zbook Power, bu yönüyle öğrenciler için ürünü daha erişebilir hale getiriyor. Mobil iş istasyonu, önceki nesilden %19 daha küçük, %11 daha ince ve %10 daha hafif bir yapıda karşımıza çıkıyor. Intel Xeon veya i9 işlemcilere sahip olabilen cihaza Nvidia Quadro T2000 grafik kartı eşlik ediyor. Şirket ürünün yakın zamanda piyasaya sürüleceğini belirtti. Ürünlerin Türkiye’de satılıcağına dair henüz bir bilgi yok.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.