Haberler

Samsung, İki Noktadan Katlanabilen OLED Panelinin Tanıtımını Yaptı

Bu yılki SID Display Week’te Samsung, iki kez katlanabilen bir panelin yanı sıra daha geniş hale gelmesi için dışarı kaydırılabilen bir başka panelin de tanıtımını yaptı.

Salı günü gerçekleştirilen Samsung Display etkinliğinde, iki kez katlanabilen bir OLED paneli tanıtıldı.

Tanıtımı yapılan “S-Foldable” panelinin tamamen uzatıldığında 7,2 inç’e kadar ekran boyutu sağlayabildiği ancak iki kez katlandığında ise geleneksel bir akıllı telefon boyutlarında olduğu açıklandı.

Panel, bu yıl online olarak düzenlenen 2021 SID Display Week’te, Samsung tarafından sergilenen pek çok ekrandan biri oldu.

Tanıtılan diğer ekranlar arasında bir de kaydırılabilir OLED panel bulunyor. Panel, normal formunda geleneksel akıllı telefonlarda alıştığımız boyutlara sahip, ancak panelin büyük bir kısmı boyutunun genişletilebilmesi için yatay olarak kaydırılabiliyor. Şirketin tanıtmış olduğu bu yeni teknoloji ilk bakışta, LG ve TCL’nin bu yılın başlarında CES 2021’de tanıtımını yaptığı ve “kaydırılabilir” olmaktan ziyade “yuvarlanabilir” olarak tanıtılan ekranlara benzerliği ile öne çıktı.

samsung-display-slidable.jpg
Samsung’un tanıtımını yaptığı kaydırılan ekran

Samsung, 17 inç ve 4:3 en boy oranına sahip tablet boyutunda büyük bir katlanabilir ekrana da tanıtımında yer verdi.

Söz konusu etkinlikte ayrıca, ön kameranın ekranın altına gizlendiği panel altı kamera teknolojisi de sergilendi.

Şirket, bu teknolojilerin ne zaman ticarileşerek kullanıma sunulacağı konusunda bir açıklama yapmadı, ancak panel altı kamera teknolojisinin, Samsung’un önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği katlanabilir telefonlardan birinde olduğu söyleniyor. Samsung’un katlanabilir akıllı telefon modelleri olan Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold 2’nin haleflerini bu yılın sonlarında tanıtması bekleniyor.

Güney Koreli teknoloji devi ekranların yanı sıra, DDR5 bellek modülüne entegre edilecek yeni güç yönetimi yongalarının duyurusunu da yaptı. S2FPD01, S2FPD02 ve S2FPC01 yongaları, anakart yerine bir modülün içine paketlenecek ve böylece belleğe daha güvenilir bir şekilde bağlanacak. Yapılan tanıtımda ilgili yongaların, gelişmiş voltaj kontrolü ve güç verimliliği sunduklarına da yer verildi.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Mercedes-Benz’den Yıldız Kızlara Çevirim İçi Bilişim Teknolojileri Ve Kodlama Eğitimleri
LC Waikiki’den Pazaryeri E-Ticaret Sitelerine Çalım
Kaliforniya Eyaleti’nden Geniş Bant İnternete 7 Milyar Dolar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu