Haberler

Samsung Galaxy 5 Pro 3 Günlük Pil Ömrü İle Gelebilir

Güney Koreli teknoloji devi SAMSUNG, 10 Ağustos’ta yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını resmi olarak tanıtacak. GALAXY Watch 5 Pro serisinin de tanıtması bekleniyor. Söylentiler doğruysa lüks bir model olarak tanıtılması beklenen Pro serisi birden fazla model ile gelebilir.

samsung galaxy watch 5 pro

Samsung Galaxy Watch 5 Pro’nun piyasaya sürülmesi henüz kesinleşmedi

Güvenilir bir kaynaktan yapılan Twitter sızıntısına göre ekranı için safir cam kullanımına sahip olacağını ve gövdesinin titanyumdan yapılacağı iddia ediyor. Titanyum malzemenin bir seçenek olup olmayacağından veya Pro modeli için varsayılan malzeme olup olmayacağından şimdilik emin değiliz. Örneğin, APPLE Watch alüminyum veya paslanmaz çelik olarak sunuluyor, bu yüzden belki SAMSUNG Pro modelini farklı malzemelerle sunabilir ve titanyum da bu seçeneklerden biri olabilir. Şimdilik fiyatlandırma konusunda bir bilgi yok, ancak kullanılacak malzemelerin kalitesine bakacak olursak ucuz olması beklenmiyor. Saatin diğer öne çıkan özelliklerinden biri ise daha büyük bir pil kapasitesine sahip olması, bildiğimiz üzere GALAXY Watch 4 serisi 361mAh sahipti.

Pro 5 modelin ise 572mAh olması bekleniyor. GALAXY Watch 5 Pro’nun pil kapasitesinde yaklaşık %60’lık bir artış sağlayabileceği anlamına geliyor. Ayrıca GALAXY Watch serisinin iyi yönlerinden biri, Samsung’un Wear OS’nin en son sürümü üzerinde Google ile birlikte çalışması sayesinde, muhtemelen diğerler rakiplerinden daha erken güncelleme alması bekleniyor.

Normal bir saatiniz varsa, pili neredeyse hiç değiştirmeniz gerekmediğini bilirsiniz. Yıllarca sürebilir veya bazı durumlarda bazı saatlerin çalışması için pil bile gerekmez. Öte yandan akıllı saatlerde ise durum farklı bazı modeller günlük olarak şarj gerektirebilir. Giyilebilir teknolojilerin gelişmesiyle birlikte akıllı saatlerinde pil ömrünün artması bekleniyor.

Samsung galaxy 5 pro akıllı saat
Samsung Galaxy 5 Pro

Çıkan haberlerin %100 doğrulanmadığını da söylemek gerekiyor. Bu yüzden henüz çok heyecanlanmamanızı tavsiye ederiz. Galaxy Watch 5 Pro hakkında daha fazla ayrıntı aldığımızda sizi haberdar edeceğiz.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu