Haberler

Samsung, Faturalarınızı ve Tüketiminizi Yönetebileceğiniz SmartThings Energy’i Kullanıma Sundu

Kullanıcılar Koreli teknoloji devinin kullanıma sunduğu yeni uygulama ile belirli bir cihazın enerji tüketiminin ayrıntılı bir görünümünü elde edebilecek.

Samsung, geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı SmartThings Energy’yi Perşembe günü piyasaya süreceğini açıkladı. Duyurusu yapılan yeni uygulama ile kullanıcılar, tükettikleri elektrik miktarının detaylı kontrolünü gerçekleştirebilecek.

SmartThings Energy, müşterilere Samsung cihazlarına ve HVAC (Isıtma, havalandırma, ve klima) sistemlerine daha derinlemesine bir bakış sunarken, aynı zamanda enerji tüketimlerini izleme ve kullanım için hedefler belirleme şansı da sunuyor.

Samsung, aracın bazı müşterilerin “ev enerji IQ’sunu” iyileştireceğini ve “aylık enerji faturalarını azaltmaya ve daha düşük karbon ayak izine katkıda bulunmaya” yardımcı olacağını söyledi.

SmartThings Energy kullanıcıları, toplu elektrik kullanım verileri ve aylık karşılaştırmaların yanı sıra belirli bir cihazın enerji tüketimi ve maliyetinin ayrıntılı bir görünümünü elde edebilecek. Hizmet, enerji faturalarını azaltmak için ipuçları, çok fazla enerji kullanıldığında bildirimler ve “kullanıcılar evden uzaktayken bir cihazın açıkta bırakılması durumunda” uyarılar yapacak.

Salgın sebebi ile evdeki enerji tüketimi daha önemli hale geldi

Samsung Electronics’in başkan yardımcısı Chanwoo Park, COVID-19 salgını nedeniyle daha fazla insanın ev aletleri ve cihazları kullanarak evde vakit geçirdiğini ve bu durumun da elektronik ürünler satın alan kişiler için enerji verimliliğini daha da önemli hale getirdiğini belirtti.

Park, “Tüketicilerimiz daha iyi, daha çevre dostu bir yarın inşa etmenin bir parçası olmak istiyor ve enerji verimliliği yüksek bir akıllı ev deneyimi sunarak bu vizyona ulaşmalarına yardımcı olmaktan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

Samsung
Samsung

Şirket yetkililer yeni uygulama hakkında yapmış oldukları açıklamada şu ifadeleri kulllandı: “Samsung ev aletlerini ve Samsung HVAC ürünlerini destekleyen SmartThings Energy, kullanıcılara gerçek zamanlı enerji tüketimi verileri, analizler ve maliyet tahminleri sunarak bu ihtiyacı karşılıyor ve akıllı ev sahiplerinin kullanımlarını izlemelerine ve maliyetlerini kontrol etmelerine olanak tanıyor.”

Samsung’a göre SmartThings Energy, özellikle birçok “klima ve ev aletleri gibi cihazlarını” kapsayacak şekilde çalışması sebebiyle diğer gerçek zamanlı enerji tüketimi veri hizmetlerinden ayrılıyor.

Park, “SmartThings kullanıcıları için daha fazla tasarruf sağlamak adına bir dizi yeni gelişmiş özellik oluşturmayı umuyoruz” dedi. “SmartThings Energy’nin analitik özelliklerini Samsung enerji verimli ürünleriyle birleştirerek, tüketiciler için oyunun kurallarını değiştiriyor ve enerji tüketimleri hakkında daha akıllı kararlar almalarını sağlıyoruz.”

Yetkililer yaptıkları açıklamada Galaxy İleri Dönüşüm Programı, güç verimli yarı iletken yongalar, sürdürülebilir paketleme, enerji tasarrufu teknolojisi ve daha fazlasıyla sürdürülebilirliği teşvik etme çabalarını da övgü ile anlattı.

Ancak Samsung, küresel enerji kullanımının yalnızca %18’ini yenilenebilir kaynaklardan sağladığı için Haziran ayında Greenpeace’den tepki almıştı. Greenpeace’ten Hyunsook Lee, Samsung’u “ABD, Avrupa ve Çin’de kısa sürede yüzde 100 yenilenebilir enerji elde edilebileceğini” gösterdiği için övdü. Buna ek olarak aynı şeyi iklim krizine karşı savunmasız olan Güney Kore ve Vietnam’da da yapmanın “gerekli” olduğunu söyledi.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Twitter, Fleets Özelliğini Kaldıracağını Duyurdu
VMware, ESXi Ve Cloud Foundation İçin Kritik Güncelleme Yayınladı
SonicWall EOL SMA 100 VPN İçin Acil Yama Vakti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.