Haberler

Twitter, Fleets Özelliğini Kaldıracağını Duyurdu

Snapchat ile ortaya çıkan popüler hikaye özelliği ‘Fleets’, Instagram ve Facebook’ta kullanılmaya başlanmasıyla birlikte iyice yaygınlaşmıştı. 24 saat süreyle görülebilen paylaşımlardan oluşan hikaye özelliğini, Twitter da 8 ay önce kendi özellikleri arasına katmıştı. Fakat istediği etkiyi yakalayamayan Twitter, şimdi bu özelliği 3 Ağustos tarihinden itibaren kaldırmayı planlıyor.

Twitter’ın konu hakkında resmi hesabından yapılan açıklama şu şekilde: “Fleets’i 3 Ağustos’ta kaldırıyoruz ve  yeni özellikler üstünde çalışıyoruz. Üzgünüz ya da rica ederiz.”

Twitter’ın Genel Müdür Yardımcısı Ilya Brown yaptığı açıklamada: ”Hikaye özelliğinin daha fazla insanın Twitter’a katılarak, kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olacağını umduk. Ancak, bu özelliği herkese tanıttığımız zamandan beri, uygulamaya tahmin ettiğimiz kadar artış sağlanmadı” dedi.

Aslında hikaye özelliğinin yakın zamanda kaldırılması beklenmiyordu. Çünkü Twitter, geçtiğimiz ay hikayelerine deneme olarak reklam özelliğini de dahil etmişti. Şu an için ileride başka şekillerde tam ekran reklam özelliğinin yer alıp almayacağı ise bilinmiyor.

Yakın zamanda yeni özellikler de geliyor

Yıllardır başkalarının paylaşımlarının tekrar edilmesi yerine, insanların düzenli olarak daha fazla paylaşım yapması ve yeni kişilerin uygulamaya dahil olmasını amaçlayarak güncellemeler yapan şirket, hikayeler özelliği yerine başka özelliklerle öne çıkmayı planlıyor. Artık kullanıcılar zaman çizelgelerinin en üstünde bulunan simge üzerinden Twitter’ın sesli sohbet odalarına giriş yapabilecekler. Ayrıca geleneksel tweet paylaşımında, fotoğraflar için GIF çıkartmaları ve yazı formatları da kullanılabilecek.

Ilya Brown Twitter’ın çalışma bakış açısı hakkında: “Yaklaşımımızı geliştirmezsek ve olduğumuz yerde sayarsak, istediğimiz etkiyi yaratma şansına sahip olamayız. Bu nedenle yeni fikirlerle insanlar arasındaki iletişimi arttırarak ve geri bildirimleri dinleyerek daha iyi bir şekilde hizmet edebilmek için kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.