Haberler

Samsung Exynos 1080 İşlemcisini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Samsung orta sınıf telefonları için kullanacağı Exynos 1080 çipsetini 12 Kasımda görücüye çıkartmaya hazırlanıyor.

Mobil dünya pazarında yeniden liderliği ele alan Samsung, Galaxy serisiyle yakaladığı başarıyı, devam ettirme niyetinde. Şirket, önümüzdeki yıl Orta sınıf Galaxy telefonlarında kullanacağı işlemciyi 12 Kasımda Şangay’da bir lansman düzenleyecek.

Exynos 1080 işlemcisini A serisi telefonlarında kullanacağı düşünülürken, işlemciyle alakalı sızıntılar Snapdragon 865 işlemcisinden daha güçlü olabileceğini gösteriyor.

Exynos 980’in halefi olarak çıkacak olan Exynos 1080 işlemcisi, Cortex-A78 işlemci çekirdeği ve Mali-G78 grafik birimine sahip olacak. Bu da önümüzdeki sene çıkacak A sınıfı telefonların üst düzeye yakın bir perfonmas sunacağı anlamına geliyor.

Sızdırılan bir test sonucuna göre Snapdragon 865 işlemcisini geride bırakmayı başaran yeni işlemci, Exynos 980’de de olduğu gibi 5G desteğiyle birlikte geliyor.

Şirketin çıkaracağı yeni orta sınıf işlemciyle birlikte orta seviye telefon pazarında biraz daha canlanma beklediği söylentiler arasında.

Exynos 1080 önümüzdeki yıl Samsug’un en önemli işlemcisi olabilir. Zira pandemi döneminde kârlılığını arttıran şirketin, pandeminin devam etmesiyle birlikte tüketicilerin harcamalarını kısması bekleniyor. Bu da orta sınıf telefonlara olan ilginin artacağını gösteriyor.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu