Haberler

Google Meet’e Videolarda Özelleştirilmiş Arkaplanlar Geliyor

Google, video konferans platformu Meet için arkaplan özelleştirme getiriyor. Şirket blogunda yazılanlara göre eğer Google Chrome’da Meet kullanıyorsanız, bu yeni özelliğe Chrome OS üzerinden, aynı zamanda Windows ve Mac’den de ulaşabileceksiniz. Özellik henüz mobil kullanıcılar için hazır değil.

Özelleştirilmiş arkaplanlar için herhangi bir “uzantı” kurulmasına gerek yok. Kendi fotoğraf arşivinizden bir resim seçebildiğiniz gibi Google tarafından sunulmuş resim kütüphanesinden bir manzara, abstrak sanat veya ofis resmi de seçebileceksiniz.

Firmanın söylediğine göre yeni özelleştirilmiş arkaplan fonksiyonuna tüm kullanıcıların ulaşması bir haftayı bulabilir.

Microsoft Teams ve Zoom gibi rakip video konferans servisleri bu özelliğe çoktan sahipler. İnsanların salgın süresince çalışırken ve okula “giderken” video konferans hizmetlerine duydukları ihtiyaç arttıkça bu üç firma da yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Meet, arkaplanlara blur efekti, gerçek zamanlı altyazı desteği, düşük ışık modu, el kaldırma ve 49 kişiye kadar desteklenen döşeme görüşü eklemişti.

Google mayıs ayında Meet’i Gmail’e entegre etmişti ve Google hesabına sahip herkese zaman sınırı olmadan 100 kişiye kadar insanlarla buluşma ayarlayabilme imkanı sunmuştu.

Üçüncü çeyrek kazanç toplantısında Google CEO’su Sundar Pichai’nin söylediğine göre Meet üzerinden 235 milyon günlük buluşma ve 7.5 milyarın üzerinde günlük video araması gerçekleştiriliyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu