Haberler

Microsoft MVP Üyesi Deprem Paylaşımı İçin İşten Çıkarıldı

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen İzmir depreminin ardından talihsiz açıklamalarıyla gündeme gelen Microsoft MVP’lerinden Maxime Rastello yaptığı paylaşım için özür diledi.

Mİcrosof Fransız Yöneticisinin Paylaştığı İfade

Microsoft’un İsveç’teki faaliyetlerinden sorumlu Fransız yönetici bu paylaşım için “Türk toplumu ve depremin kurbanlarından özür dilerim. Paylaşımım berbattı.” açıklamalarında bulundu.

Nefret dolu “Hak ettiniz.” anlamına gelen paylaşım kamuoyunda büyük yankı uyandırarak tepki topladı.

Rastello’nun Paylaştığı Özür Mesajı

Tepkilerin ardından yayınlanan özür mesajında Rastello “Türk toplumundan ve özellikle bu korkunç depremin kurbanlarından özür dilerim. Paylaşımım berbat, niyetim asla kurbanları hedef almak değildi.” ifadelerini kullandı.

Rastello’nun bağlı olduğu Sword Group ise bu çirkin olayın ardından Twitter üzerinden açıklamalara yer vererek ve İzmir depreminden etkilenen aileler için taziyelerini sunarken aynı zamanda Rastello’nun Instagram üzerinden gerçekleştirdiği paylaşım için de özür diledi ve Rastello’nun işine son verildiğini açıkladı.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada “İzmir depremiyle ilgili paylaşımıyla gündeme gelen kişi, Microsoft çalışanı değildir ve hiçbir zaman olmamıştır. Açıkça sözleşme ihlali gerçekleştiği görülen şartlar nedeniyle, kendisinin MVP programıyla tüm ilişkisi kesilmiştir.

SON HABERLER

Kaynak

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Çok doğru bir tespit yapmışsınız. Ne kadar geri vites yapsa da kafası aynı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu